inloggen

Adieu

snelsonnet
4.0 met 3 stemmen aantal keer bekeken 75
Bayrou is weggestemd als Frans premier
De vierde in twee jaar moet ervantussen
Hij heeft nog geprobeerd de boel te sussen
Maar kreeg het parlement daar niet mee mee…
Theo Danes9 september 2025Lees meer >

Herfstambacht

netgedicht
Er is nog niet op deze inzending gestemd.aantal keer bekeken 9
Ze heeft jouw ademhaling
en jouw verstilde stemgeluid
teruggevonden in de ruimte
van jouw versteende gedichten…

Op pensioen

hartenkreet
Er is nog niet op deze inzending gestemd.aantal keer bekeken 4
Ik zet mijn wekker voortaan uit,
geen haast, geen files, geen geluid.
De koffiemok vult zich op tijd,
de krant ligt klaar, ik ben bevrijd.…
Johny Donovan9 september 2025Lees meer >

Zonnige septembermorgen

poëzie
3.6 met 12 stemmen aantal keer bekeken 4.581
De zomer en de late rozen
zijn zacht ontblaadrend uitgebloeid;
het bloedend vuur, het hete blozen
tot oud oktobergoud vergloeid.…

Laatste nieuws:

Het gedicht 'De natuur', dat inzender Dick Voogd op 1 juli 2019 op onze site heeft geplaatst, is het fotogedicht van mei 2023 geworden op de gevarieerde natuursite van de fotografen Mira Diels en Dick Hoogenboom.

Surf er in deze bloeimaand heen via de maandrubrieken en ga ook elders op die site kijken voor indrukwekkende foto's der natuur!

htts://www.dickenmirahoogenboom.nl
Fotoredactie, 02-05-2023
De dichteres Iduna Paalman (Rolde, 1991) heeft met haar bundel 'Bewijs van bewaring' de J.C. Bloem-poëzieprijs gewonnen.

De J.C. Bloem-poëzieprijs is een tweejaarlijkse bekroning voor de tweede geschreven bundel van een Nederlandstalige dichter met als doel dat de continuïteit van het dichterlijke talent gepromoot wordt. Aan de onderscheiding is een geldbedrag van 2500 euro gekoppeld, beschikbaar gesteld door de gemeente Steenwijkerland, waar de dichter Jacques Bloem (1887-1966) de laatste jaren van zijn leven heeft gesleten.
Redactie, 22-04-2023
Het gedicht 'waterval', dat inzender Johan Grave op 16 juni 2002 op onze site heeft geplaatst, is het fotogedicht van april 2023 geworden op de gevarieerde natuursite van de fotografen Mira Diels en Dick Hoogenboom.

Surf er in deze paasmaand heen via de maandrubrieken en ga ook elders op die site kijken voor ontroerende foto's der natuur!

htts://www.dickenmirahoogenboom.nl
Fotoredactie, 01-04-2023
Het gedicht 'Zacht licht in maart', dat inzender Dieho op 13 maart 2016 op onze site heeft geplaatst, is het fotogedicht van maart 2023 geworden op de gevarieerde natuursite van de fotografen Mira Diels en Dick Hoogenboom.

Surf er heen via de maandrubrieken en ga ook elders op die site kijken voor prachtige natuurfoto's!

htts://www.dickenmirahoogenboom.nl
Fotoredactie, 01-03-2023
Meer laden...