inloggen

Blablabla

snelsonnet
4.6 met 5 stemmen aantal keer bekeken 36
Waar ik me bij dat voetbal zo aan stoor -
En ik ben oud genoeg om dat te vinden:
Alsof de match verslagen wordt voor blinden,
Dat lult de hele tijd aan één stuk door.…

Zomermiddag

gedicht
3.5 met 6 stemmen aantal keer bekeken 4.737
De mens wordt groter en het land wordt kleiner.
Het gaat naar de middag en de zon
is de hevigste man in de streek en tussen de bomen
waar twee roodgeruite jongedochters komen…

het hangijzer

netgedicht
2.8 met 6 stemmen aantal keer bekeken 50
Het vooruitzicht is nu juist het hangijzer
dat te lang in deze veel te hete zon is blijven liggen
waar je alleen maar je vingers aan kunt branden
Een zekere mate van zelfkastijding is mij echter…
Stoker25 juni 2026Lees meer >

Instagram

hartenkreet
2.0 met 1 stemmen aantal keer bekeken 17
Hoi
Ik ken Mike van instagram
En weet aardig wat over hem
Je kan hem daar zien en volgen…

Sanctissima virgo

poëzie
5.0 met 1 stemmen aantal keer bekeken 1.290
't Was bladstil, en een lauwe loomheid lag
En woog op beemd en dorre wei, die dorstten;
Zwaar zeeg en zonder licht een vale dag
Uit wolken, die gezwollen onweer torsten.…

Laatste nieuws:

Tjitske Jansen wint de Anna Bijns Prijs voor Koerikoeloem

De dichteres Tjitske Jansen, die met 'Het moest maar eens gaan sneeuwen' in 2003 overdonderend debuteerde, heeft de Anna Bijns Prijs voor vrouwelijke dichters gewonnen. Ze krijgt de prijs voor haar tweede bundel 'Koerikoeloem', waarin ze met 'afstand en precisie' kijkt naar haar eigen geschiedenis.

Nieuws Redactie, 14-11-2009
Peter Verhelst wint Gouden Griffel

De Vlaamse dichter Peter Verhelst (1962) heeft op het kinderboekenbal de Gouden Griffel 2009 gekregen voor zijn boek "het geheim van de keel van de nachtegaal". Het was zijn eerste kinderboek. Carl Cneut voorzag het boek van prachtige illustaties. Het geheim van de keel van de nachtegaal krreg al eerder een groot aantal prijzen.
Nieuws Redactie, 07-10-2009
Christine D'Haen overleden

De Vlaamse schrijfster en dichteres Christine D'haen is donderdag op 85-jarige leeftijd overleden in haar woonplaats Brugge. Zij geldt als een gepassioneerde en erudiete auteur noemt.

Christine D'haen werd onderscheiden met onder meer de Prijs der Nederlandse Letteren (1992), de Henriëtte de Beaufortprijs (1989 en 2007) en de Dirk Martensprijs (2007).

Zij studeerde Germaanse filologie in Gent en vervolgde haar studie in Amsterdam en Edinburgh. In 1958 verscheen haar eerste dichtbundel. Ook schreef ze autobiografische fictie en een biografie van Guido Gezelle.
Nieuws Redactie, 05-09-2009
Poëziewedsrijd Oostende

In 2009-2010 vindt de zesde editie plaats van de prestigieuze poëziewedstrijd van de stad Oostende met als eerste prijs niet minder dan 2500 euro voor één onuitgegeven gedicht.

De professionele jury (van Istendael, Decerf, Knibbe, van Leeuwen, Stassijns, Van Strijtem en Vergeer) staat borg voor een hoge kwaliteit van de selectie.

Deelnemen kan door maximaal twee ongepubliceerde Nederlandstalige gedichten voor 01 oktober 2009 in te sturen naar:
Poëziewedstrijd stad Oostende, Cultuurdienst, Vindictivelaan 1, 8400 Oostende.
Het volledige wedstrijdreglement is te zien op cultuur.oostende.be.


Nieuws Redactie, 10-08-2009
Meer laden...