Gehaktdag
snelsonnet
2.0 met 2 stemmen
82 De Schijf van Vijf lijdt aan klimaaterosie
U moet gaan denken aan meer duurzaamheid
En ook aan meer biodiversiteit
Bij elke hap iets minder smaakexplosie…
het gelijk - een chanson
gedicht
3.1 met 18 stemmen
11.247 het gelijk van vissen vingers
het kwintet van de complicaties en braille
het gelijk van de ogen op borsten
het aanraken van de taille der vertedering…
Moeder van een niemandsland
netgedicht
Er is nog niet op deze inzending gestemd.
9 Moeder van een niemandsland
Dagboek van een vergeten god
Er staat in het dagboek geschreven
dat hij in een verlaten grot woont…
Thuis als Horizon
hartenkreet
3.7 met 3 stemmen
44 Thuis is een landschap
dat zich elke ochtend herschept,
waar het licht langs de muren glijdt
als een reiziger die even blijft hangen…
ACHTER DE WOLKEN
poëzie
4.4 met 5 stemmen
1.417 't Is of de schucht're maan zich wil omgeven
Met breder floers van zwaarder wolkgordijnen,
Nu ik het laatste schijnsel zie verkwijnen
Van 't zwanendonzen licht, dat was gebleven.…
Laatste nieuws:
Turing Gedichtenwedstrijd 2016 gewonnen door Doriende Wit
Het gedicht Legenda van Dorien de Wit uit Amsterdam werd gekozen tot het beste gedicht van de Turing Gedichtenwedstrijd 2016 en bekroond met de hoofdprijs van € 10.000.
De tweede prijs (€ 5.000) werd toegekend aan Laurine Verweijen uit Amsterdam en de derde prijs (€ 2.000) aan Bernadette Stom uit Delft.
Redactie, 03-02-2017
‘Zo begint het leven’ – herinneringen aan Wim Brands
Op 4 april 2016 overleed Wim Brands (Brummen, 1959). Hij was jarenlang het gezicht van VPRO Boeken, een van de geestelijk vaders van het legendarische radioprogramma De Avonden, maar bovenal dichter.
Wim was goed in het opmerken van wat anderen niet zien. De beste definitie van goed kijken vond hij: negeren wat je geacht wordt te zien. Die definitie bevat tevens een karakterisering van zijn werk. Naar zichzelf keek hij liever niet. Hij registreerde liever wat hij zag. Daarin zat al genoeg Wim.
Jeroen van Kan (red.), met bijdragen van Mischa Andriessen, en vele anderen: Zo begint het leven
Over Wim Brands
Balans, verwacht februari 2017
176 pagina’s, paperback € 15,00
Redactie, 03-02-2017
HET NIJMEEGSE BOEKENFEEST
Datum: 25 maart 2017
Locatie: Concertgebouw De Vereeniging,
Keizer Karelplein 2d, Nijmegen
Aanvang: 20:00 uuur
Entree: €17,50 / €10,- (CJP/student)
Meer info: www.nijmeegsboekenfeest.nl
Redactie, 02-02-2017
‘Wat helpt is een wonder’ – gedichten van de Dichter des Vaderlands 2013-2017
De kroning van Willem-Alexander, Dodenherdenking, de MH17, de vluchtelingencrisis, Gerrit Kouwenaar en Sinterklaas, Gronings gas en aanslagen in Parijs – alles wat de afgelopen jaren belangrijk was kreeg een echo in de gedichten die Anne Vegter er als Dichter des Vaderlands over schreef. Dat deed ze met een eigenzinnige, karaktervolle pen, en tegelijk zo dat het iedereen kon raken, ook wie niet gewend was gedichten te lezen. Bij het einde van haar ambtsperiode zijn deze gedichten gebundeld.
Op 29 januari 2017 wordt de ambtsperiode van Anne Vegter afgesloten en zal een nieuwe ‘Dichter Des Vaderlands’ worden verwelkomd.
In 2000 was Gerrit Komrij de eerste Dichter Des Vaderlands en daarna kwamen Simon Vinkenoog, Driek van Wissen en Ramsey Nasr. In 2013 volgde Anne Vegter hem op.
Redactie, 17-01-2017
Bezig met laden
Meer laden...