Gazamania
snelsonnet
Er is nog niet op deze inzending gestemd.
10 Op deze wereld zijn er veel problemen
In de Sahel in Congo en Soedan
In Oekraïne en Afghanistan
In Myanmar in Syrie en Jemen…
De Kermis
gedicht
3.1 met 17 stemmen
10.272 Liefste het water viel met een klap op de bodem van het kanaal,
de wolken werden zwart ingezwachteld,
kermislui zeiden, ja het is avond.
Ze gooiden draaimolens en schiettenten in de golven,…
De adem van de aarde
netgedicht
Er is nog niet op deze inzending gestemd.
9 Vlinder zweeft omhoog
stil gedragen door de wind
één met het leven
Ik voel de pulserende hartslag van de…
"De Spoedcursus"
hartenkreet
Er is nog niet op deze inzending gestemd.
14 We worden geboren met een rugzak vol vragen, in een wereld die antwoorden verkoopt in pillenvorm. Elke angst een diagnose, elke traan een symptoon. We leren lopen op deadlines, ademen tussen afspraken door. De stilte is verdacht, de rust een luxe die we onszelf niet gunnen. En ergens, diep vanbinnen, fluistert een stem die we nauwelijks horen: "Je bent niet stuk, je bent mens." Maar de echo van de samenleving roept harder. Tot op een dag, we afstuderen in het leven, met een diploma in de hand…
Volkswijze
poëzie
4.0 met 9 stemmen
2.332 Mager paardje, jaag maar:
De steppe is eindeloos breed,
De vliegen steken in je flanken,
De stenen je zere hoeven,…
Laatste nieuws:
Het gedicht 'ogenblik', dat inzender Frans Schuit op 27 september 2005 op onze site heeft geplaatst, is het fotogedicht van augustus 2022 geworden op de uitgebreide natuursite van de fotografen Mira Diels en Dick Hoogenboom.
Surf er in deze laatste zomermaand augustus (waarin de natuur volledig tot bloei is gekomen) heen via de maandrubrieken en bewonder ook elders op deze site het esthetisch zo geslaagde werk van deze twee fotografen!
htts://www.dickenmirahoogenboom.nlFotoredactie, 01-08-2022
Al sinds 2013 plaatst Linda HS gedichten op onze site. Haar dichtbundel met deze gedichten is nu uitgegeven. De gedichten zijn veelzijdig en gaan over het leven en "overleven."
Haar dichtbundel heet: "Alles draait toch om het leven!" en is te verkrijgen bij boekscout.nl onder haar naam Linda Schoemaker.Boekenredactie, 01-08-2022
Schrijver en dichter Remco Campert op 92-jarige leeftijd overleden.
Remco Campert is een van de belangrijke auteurs van Nederland. Hij schreef onder veel ander werk Het leven is vurrukkulluk (1961), Liefdes Schijnbewegingen (1963), Tjeempie! of Liesje in Luiletterland (1968) en Tot Zoens (1986).
Het werk van de schrijver wordt gekenmerkt door een licht ironische toon. Hij schreef honderden romans, verhalen, columns en gedichten, waarvan een vijftigtal gedichten te lezen is op onze site.
www.gedichten.nl/schrijver/Remco+Campert
Redactie, 05-07-2022
Het gedicht 'HAAST VERBORGEN', dat inzender Han Messie op 6 november 2012 op onze site heeft geplaatst, is het fotogedicht van juli 2022 geworden op de uitgebreide natuursite van de fotografen Mira Diels en Dick Hoogenboom.
Surf er in deze zomermaand juli (waarin de natuur straalt) heen via de maandrubrieken en bewonder ook elders op deze site het fraaie werk van deze twee fotografen!
htts://www.dickenmirahoogenboom.nlFotoredactie, 01-07-2022
Bezig met laden
Meer laden...