inloggen

Gazamania

snelsonnet
Er is nog niet op deze inzending gestemd.aantal keer bekeken 10
Op deze wereld zijn er veel problemen
In de Sahel in Congo en Soedan
In Oekraïne en Afghanistan
In Myanmar in Syrie en Jemen…

De Kermis

gedicht
3.1 met 17 stemmen aantal keer bekeken 10.272
Liefste het water viel met een klap op de bodem van het kanaal,
de wolken werden zwart ingezwachteld,
kermislui zeiden, ja het is avond.
Ze gooiden draaimolens en schiettenten in de golven,…

De adem van de aarde

netgedicht
Er is nog niet op deze inzending gestemd.aantal keer bekeken 9
Vlinder zweeft omhoog
stil gedragen door de wind
één met het leven
Ik voel de pulserende hartslag van de…
CB25 juli 2025Lees meer >

"De Spoedcursus"

hartenkreet
Er is nog niet op deze inzending gestemd.aantal keer bekeken 14
We worden geboren met een rugzak vol vragen, in een wereld die antwoorden verkoopt in pillenvorm. Elke angst een diagnose, elke traan een symptoon. We leren lopen op deadlines, ademen tussen afspraken door. De stilte is verdacht, de rust een luxe die we onszelf niet gunnen. En ergens, diep vanbinnen, fluistert een stem die we nauwelijks horen: "Je bent niet stuk, je bent mens." Maar de echo van de samenleving roept harder. Tot op een dag, we afstuderen in het leven, met een diploma in de hand…

Volkswijze

poëzie
4.0 met 9 stemmen aantal keer bekeken 2.332
Mager paardje, jaag maar:
De steppe is eindeloos breed,
De vliegen steken in je flanken,
De stenen je zere hoeven,…

Laatste nieuws:

Het gedicht 'De natuur', dat inzender Dick Voogd op 1 juli 2019 op onze site heeft geplaatst, is het fotogedicht van mei 2023 geworden op de gevarieerde natuursite van de fotografen Mira Diels en Dick Hoogenboom.

Surf er in deze bloeimaand heen via de maandrubrieken en ga ook elders op die site kijken voor indrukwekkende foto's der natuur!

htts://www.dickenmirahoogenboom.nl
Fotoredactie, 02-05-2023
De dichteres Iduna Paalman (Rolde, 1991) heeft met haar bundel 'Bewijs van bewaring' de J.C. Bloem-poëzieprijs gewonnen.

De J.C. Bloem-poëzieprijs is een tweejaarlijkse bekroning voor de tweede geschreven bundel van een Nederlandstalige dichter met als doel dat de continuïteit van het dichterlijke talent gepromoot wordt. Aan de onderscheiding is een geldbedrag van 2500 euro gekoppeld, beschikbaar gesteld door de gemeente Steenwijkerland, waar de dichter Jacques Bloem (1887-1966) de laatste jaren van zijn leven heeft gesleten.
Redactie, 22-04-2023
Het gedicht 'waterval', dat inzender Johan Grave op 16 juni 2002 op onze site heeft geplaatst, is het fotogedicht van april 2023 geworden op de gevarieerde natuursite van de fotografen Mira Diels en Dick Hoogenboom.

Surf er in deze paasmaand heen via de maandrubrieken en ga ook elders op die site kijken voor ontroerende foto's der natuur!

htts://www.dickenmirahoogenboom.nl
Fotoredactie, 01-04-2023
Het gedicht 'Zacht licht in maart', dat inzender Dieho op 13 maart 2016 op onze site heeft geplaatst, is het fotogedicht van maart 2023 geworden op de gevarieerde natuursite van de fotografen Mira Diels en Dick Hoogenboom.

Surf er heen via de maandrubrieken en ga ook elders op die site kijken voor prachtige natuurfoto's!

htts://www.dickenmirahoogenboom.nl
Fotoredactie, 01-03-2023
Meer laden...