inloggen

Turks fruit

snelsonnet
Er is nog niet op deze inzending gestemd.aantal keer bekeken 7
Goddank heb ik Turkije overleefd,
Ik heb er niet één paddenstoel gegeten,
En straatverkopers mijd ik als de neten,
De kans is groot dat men je daar vergeeft.…
Wim Overweg20 november 2025Lees meer >

Hand

gedicht
3.0 met 20 stemmen aantal keer bekeken 6.815
Toen er een hand uit de kast stak, niet opdringerig, eerder
bijna verlegen, traag kantelend in het bleke licht, nam ik
een stoel en moest even gaan zitten. Ik overdacht het
bestaan, het ritme ervan, de pitloze weekte, en besloot de…
Eva Cox20 november 2025Lees meer >

Het hart dat bleef

netgedicht
3.0 met 2 stemmen aantal keer bekeken 24
In de stad waar straten fluisteren
en mensen soms te stil worden,
liep zij -
met een hart dat groter klonk…

hartenkreet
Er is nog niet op deze inzending gestemd.aantal keer bekeken 4
Ode aan Wim Jansen
Nederlands voetbal Icoon
Een echte Feyenoorder
Maar altijd bescheiden…

Weemoed

poëzie
3.4 met 18 stemmen aantal keer bekeken 5.254
Wat is 't nog dat mijn hart behoeft?
Wat is dit wonderlijk verdriet -
Ik voel mij doof en diep bedroefd,
En zit en zie - en weet het niet.…

Laatste nieuws:

Hannah van Binsbergen wint de VSB Poëzieprijs 2017

De VSB Poëzieprijs 2017 – de belangrijkste prijs voor een Nederlandstalige poëziebundel – werd26 januari jl. in het Grand Theatre Groningen toegekend aan de bundel Kwaad gesternte van Hannah van Binsbergen.

Van Binsbergen kreeg de prijs, bestaande uit 25.000 euro, vanavond uitgereikt door juryvoorzitter Francine Houben.

Eergisteren won Van Binsbergen ook al de Herman de Coninckprijs voor het beste debuut.

De poëzie van Van Binsbergen staat met twee benen in onze tijd. Met de zelfverzekerde parlandotoon waarmee ze haar weifelingen tot uitdrukking brengt sluit ze duidelijk aan bij generatiegenoten als Maarten van der Graaff, maar ze doet dat met een krachtige eigen stem. Niets aan Kwaad gesternte verraadt dat het een debuutbundel is, of het moet nu juist de onbevangenheid zijn waarmee de dichteres haar lezers tegemoet treedt, niet gehinderd door de last van de verwachtingen. Het werk van Hannah van Binsbergen is een grote aanwinst voor de Nederlandse poëzie, volgens het juryrapport.

De vijf genomineerden waren:
Kwaad gesternte van Hannah van Binsbergen (Atlas Contact)
Koelkastlicht van Rodaan Al Galidi (Uitgeverij Jurgen Maas)
Lichtmeters van Ruth Lasters (Polis)
Dichter, bokser, koningsdochter van Delphine Lecompte (De Bezige Bij)
Van groot belang van Nachoem M. Wijnberg (Atlas Contact)

Redactie, 03-02-2017
Awater Poëzieprijs 2016 voor Eva Gerlach met de bundel Ontsnappingen


1 februari 2017 | Eva Gerlach heeft met de bundel Ontsnappingen de Awater Poëzieprijs 2016 gewonnen. Zij ontving de prijs van € 500,- tijdens de afsluiting van de Poëzieweek in de Rode Hoed in Amsterdam.
Redactie, 03-02-2017
Turing Gedichtenwedstrijd 2016 gewonnen door Doriende Wit

Het gedicht Legenda van Dorien de Wit uit Amsterdam werd gekozen tot het beste gedicht van de Turing Gedichtenwedstrijd 2016 en bekroond met de hoofdprijs van € 10.000.

De tweede prijs (€ 5.000) werd toegekend aan Laurine Verweijen uit Amsterdam en de derde prijs (€ 2.000) aan Bernadette Stom uit Delft.
Redactie, 03-02-2017
‘Zo begint het leven’ – herinneringen aan Wim Brands

Op 4 april 2016 overleed Wim Brands (Brummen, 1959). Hij was jarenlang het gezicht van VPRO Boeken, een van de geestelijk vaders van het legendarische radioprogramma De Avonden, maar bovenal dichter.
Wim was goed in het opmerken van wat anderen niet zien. De beste definitie van goed kijken vond hij: negeren wat je geacht wordt te zien. Die definitie bevat tevens een karakterisering van zijn werk. Naar zichzelf keek hij liever niet. Hij registreerde liever wat hij zag. Daarin zat al genoeg Wim.

Jeroen van Kan (red.), met bijdragen van Mischa Andriessen, en vele anderen: Zo begint het leven
Over Wim Brands
Balans, verwacht februari 2017
176 pagina’s, paperback € 15,00
Redactie, 03-02-2017
Meer laden...