inloggen

Turks fruit

snelsonnet
Er is nog niet op deze inzending gestemd.aantal keer bekeken 11
Goddank heb ik Turkije overleefd,
Ik heb er niet één paddenstoel gegeten,
En straatverkopers mijd ik als de neten,
De kans is groot dat men je daar vergeeft.…
Wim Overweg20 november 2025Lees meer >

Hand

gedicht
3.0 met 20 stemmen aantal keer bekeken 6.818
Toen er een hand uit de kast stak, niet opdringerig, eerder
bijna verlegen, traag kantelend in het bleke licht, nam ik
een stoel en moest even gaan zitten. Ik overdacht het
bestaan, het ritme ervan, de pitloze weekte, en besloot de…
Eva Cox20 november 2025Lees meer >

Het hart dat bleef

netgedicht
3.0 met 2 stemmen aantal keer bekeken 26
In de stad waar straten fluisteren
en mensen soms te stil worden,
liep zij -
met een hart dat groter klonk…

hartenkreet
Er is nog niet op deze inzending gestemd.aantal keer bekeken 13
Ode aan Wim Jansen
Nederlands voetbal Icoon
Een echte Feyenoorder
Maar altijd bescheiden…

Weemoed

poëzie
3.4 met 18 stemmen aantal keer bekeken 5.256
Wat is 't nog dat mijn hart behoeft?
Wat is dit wonderlijk verdriet -
Ik voel mij doof en diep bedroefd,
En zit en zie - en weet het niet.…

Laatste nieuws:

Redactie, 16-10-2012
Ik ben bezig de snelheid van de site te verbeteren want er komen terechte klachten binnen over hoe de site nu draait.
Voor het weekeinde moet het in orde komen.
Mijn excuses hoe het nu gaat.
Webtechnicus, 11-10-2012
De Nobelprijs voor de Literatuur 2012 is toegekend aan de Chinese schrijver Mo Yan. Dat heeft het Nobelprijscomité donderdag in de Zweedse hoofdstad Stockholm bekendgemaakt.
De 57-jarige Mo Yan krijgt zijn prijs omdat hij volgens het comité "met zijn zinsbegoochelende realisme volksverhalen, verleden en heden weet te versmelten."

Zijn bekendste boeken zijn 'Het rode korenveld' en 'De wijnrepubliek', die ook in het Nederlands verschenen.
Mo Yan is een pseudoniem en betekent 'spreek niet'. Zijn echte naam is Guan Moye. De boeken van de boerenzoon en voormalig soldaat zijn doorspekt met sociale kritiek.
De winnaar ontvangt in december een medaille en een bedrag van ongeveer 930.000 euro. Mo Yan vertelde het comité dat hij "overgelukkig en bang" is nu hij de prijs in ontvangst mag nemen.
Xingjian
In 2011 ging de prijs naar de Zweed Tomas Tranströmer. Gao Xingjian was in 2000 de laatse Chinees die Mo Yan voorging.
Destijds maakten Chinese media geen melding van de winst van Xingjian. Het persbureau Xinhua heeft de winst van Mo Yan nu wel gemeld.
Vrijdag staat de bekendmaking van de Nobelprijs voor de Vrede op het programma.
redactie, 11-10-2012
Masterclass Mark Boog

Op donderdag 22 november organiseert Literair Productiehuis Wintertuin twee masterclasses op de Radboud Universiteit Nijmegen. Deze masterclasses maken deel uit van het Wintertuinfestival (van 22 t/m 25 november 2012).

Tijdens een van de masterclasses zal dichter Mark Boog spreken over hoe hij te werk gaat in het dichtproces. Deelnemers gaan vervolgens samen met Mark aan de slag met het schrijven van een gedicht.

Mark Boog debuteerde in 2000, ontving de C. Buddingh’-prijs en is een gevestigde naam in de Nederlandse poëziescene. Hij kreeg de VSB Poëzieprijs voor De encyclopedie van de grote woorden. In deze bundel dicht Boog op een inspirerende wijze over grote woorden als geluk, liefde en afgunst.

Voor meer info: www.wintertuin.nl/festivals/wintertuinfestival/donderdag-22-november/
Redactie, 11-10-2012
Meer laden...