inloggen

Inkeer

snelsonnet
4.0 met 4 stemmen aantal keer bekeken 65
’t Wordt heter door die nare broeikasgassen.
Het hoort bij ons vakantieritueel:
we vliegen met z’n allen veel te veel,
hoog tijd om ons gedrag wat aan te passen.…

De invloed van matige wind op kleren

gedicht
4.0 met 1 stemmen aantal keer bekeken 64
Ga je naar het strand?
Mag ik als je terugkomt
het zand uit je schoenen
voor de bodem van mijn aquarium?…

De Wedergeboorte

netgedicht
3.0 met 1 stemmen aantal keer bekeken 17
​De koude schacht, het marmer blank en koel,
Zij droegen lang het moegemarteld lijf.
Een rijk van tranen en een stug gevoel
Hield de bezieling in een kille schrijf.…

Hellingshoek

hartenkreet
4.0 met 2 stemmen aantal keer bekeken 23
De imposante geluiden
van de notenkraker
lopen mee met
de hellingsgraden…

Wat deert me nieuwe liefdes-tijd

poëzie
3.6 met 8 stemmen aantal keer bekeken 1.689
Wat deert me nieuwe liefdes-tijd;
wat deren waan'ge dagen?
'k Heb mij in bedden neer-geleid
waar vreemde doden lagen...…

Laatste nieuws:

EN NU HET STIL GEWORDEN IS

De alweer vierde gedichtenbundel ‘En nu het stil geworden is’ van Ingrid E. Noppen bevat 95 veelzijdige en prachtige gedichten, waarin Ingrid haar observatie van al het leven rondom haar, weer vanuit haar ziel heeft trachten te vertalen in poëzie.
De bundel is te bestellen voor € 12,50 bij www.Mijnbestseller.nl of middels de website van de auteur (www.ingrideleonora.nl). Binnenkort ook te bestellen bij Bol.com en de boekhandel!

www.ingrideleonora.nl
Ingrid E. Noppen, 20-03-2017
Raadgedicht

Op de website Raadgedicht komt iedere week een nog niet eerder gepubliceerd gedicht te staan van een bekende Nederlandse of Vlaamse dichter. Alleen er ontbreekt één woord. De lezer wordt hiermee uitgedaagd om kritisch te lezen. Je kunt ook meedoen door de app te downloaden. De wedstrijd duurt nog tot en met 27 maart. Aan het eind van iedere week wordt het ontbrekende woord bekendgemaakt. Dit is louter een creatieve puzzel dus er zijn geen prijzen te winnen.
Raadgedicht is een project van Het Poëziepaleis, dat wordt ondersteund door het Letterenfonds.
Redactie, 23-02-2017
Ontsnappingen ontvangt de Awater Poëzieprijs

Op de laatste dag van de Poëzieweek 2017 mocht Eva Gerlach voor haar bundel 'Ontsnappingen' de Awater Poëzieprijs in ontvangst nemen. De overhandiging vond plaats in de Rode Hoed te Amsterdam.

De Awater Poëzieprijs is een jaarlijkse prijs van poëzietijdschrift Awater en bestaat uit een mok en een geldbedrag van € 500,-.
Ontsnappingen vormt het tweede deel van een drieluik Labyrint (De Arbeiderspers) waar Gerlach aan werkt.
Redactie, 08-02-2017
Ester Naomi Perquin nieuwe Dichter des Vaderlands

Op zondag 29 januari vond in de Kunsthal te Rotterdam een ceremonieel programma plaats waarin de ambtsperiode van Anne Vegter als Dichter des Vaderlands werd afgesloten en de nieuwe Dichter des Vaderlands, Ester Naomi Perquin, zal werd verwelkomd.

Een veelzijdige commissie heeft zich in oktober van het afgelopen jaar op initiatief van NRC en Poetry International gebogen over de vraag wie een geschikte opvolger van Anne Vegter zou kunnen zijn.

Er werd gezocht naar een dichter die zowel in het poëziecircuit als daarbuiten wordt erkend, die in staat is een breed publiek enthousiast te maken voor poëzie, die communicatief en gedreven is, initiatieven neemt, iemand die makkelijk omgaat met de media en zich thuis voelt op een podium. Met groot enthousiasme en trots presenteerde de jury Ester Naomi Perquin als de nieuwe Dichter des Vaderlands. (foto Lenny Oosterwijk)
Redactie, 03-02-2017
Meer laden...