‘We vinden daar nooit tulpen’
snelsonnet
3.9 met 9 stemmen
94 Er rijden auto’s rond op ’s Heren wegen
die zijn voorzien van een verborgen plek,
bij criminelen uiteraard in trek,
wat zij daarin vervoeren, wordt verzwegen,…
Koorddansen
gedicht
4.0 met 3 stemmen
45 Altijd op zoek naar een navelstreng
nu de eerste niet langer bestaat,
balanceer ik op de ragdunne draad
van blik tot blik tot het ogenblik…
ons korte bezoek
netgedicht
3.0 met 1 stemmen
27 Hij vraagt aan ons
om binnen te komen
in een minimalistisch beeld
van een beperkte kamer…
het dilemma van de vogelhuisjes
hartenkreet
Er is nog niet op deze inzending gestemd.
5 Het Dilemma van de Vogelhuisjes
In een oude eikenboom, zo groot en wijd,
hangen twintig vogelhuisjes, zij aan zij.
Blauw, geel en groen, een kleurrijk gezicht,…
Onder de boom
poëzie
4.0 met 1 stemmen
1.124 Gelegerd op het oude lover,
Bij beukenstam, als aan een drempel,
Waar takken hangen dakswijze over,
Wij zoeken rust als in een tempel...…
Laatste nieuws:
LICHTVOETIG: Op zondag 29 oktober om 14.00 uur organiseert STEM (Stichting Taalpodium Emmen) "Lichtvoetig", het eerste Open Nederlands Kampioenschap Light Verse-dichten. www.taalpodiumstem.nl/ (Onze dinsdag-snelsonnetdichteres Inge Boulonois staat op de shortlist en maakt kans op de hoofdprijs!)Hanneke van Almelo, 22-10-2017
Bert Weggemans in de prijzen.
De trouwe inzender van gedichten op gedichten.nl Bert Weggemans viel deze maand in de prijzen op de nationale gedichtendag in Lelystad: een gelukwens van onze kant waard.
En bovendien stond zijn gedicht 'Omdat ik nait zwemmen kon' ook nog eens 20 september op de groningerscheurkalender.
Al met al een bijzonder succesvolle maand voor Bert. Proficiat!Redactie, 30-09-2017
Het Driek van Wissenpad is in Winschoten beletterd in bijzijn van zijn weduwe Corien Bleeker en zijn compaan Jean Pierre Rawie.
Driek van Wissen verzorgde jarenlang de snelsonnetten op gedichten.nl. Eerst op alle dagen van de week, op den duur op zaterdagen en zondagen.
De redactie van gedichten.nl ziet dit als een beginnetje en meent dat Driek een laan of boulevard in Groningen verdient.
Foto: Driek met de hoofdredacteur van gedichten.nl in betere tijden. Hoofdredactie, 16-09-2017
Poëzieprijs voor stadsdichter Groningen
Lilian Zielstra, stadsdichter van Groningen, wint de Frans Vogel poëzieprijs.
De Frans Vogel poëzieprijs is een nieuwe prijs die tweejaarlijks wordt uitgereikt en is bestemd voor jonge Nederlandstalige dichters. Hij is bedoeld als stimulans voor jonge dichters om te gaan of blijven schrijven.
Frans Vogel (Groningen 1935 - Rotterdam 2016) was o.a. dichter, columnist en beeldend kunstenaar.
De jury looft de open blik van Zielstra waarop ze alle facetten van het stedelijk leven in Groningen belicht.
De prijs zal haar 14 oktober in Rotterdam worden overhandigd.
foto Groninger Gezinsbode.Redactie, 14-09-2017
Bezig met laden
Meer laden...