De koning te rijk
snelsonnet
4.0 met 3 stemmen
48 Het lijkt me leuk om linten door te knippen,
wat Willem altijd mag, en Maxima,
als stralend middelpunt van gloria,
ik liet die buitenkans dan ook niet glippen.…
Partij
gedicht
4.2 met 4 stemmen
3.803 Was je bord een heilig huis?
Raadsheer, paard, pion,
koning en kind, je leven?
De jaren waren torens die…
Ik kijk je na…
netgedicht
4.0 met 4 stemmen
66 Oh, ik zie zo graag
de zon schijnen in je haar
en ik zou zo graag
als een gewone vent, willen zeggen…
Oranjetipje in stilte
hartenkreet
Er is nog niet op deze inzending gestemd.
62 Oranje op wit
rust op het jonge groen blad
stilte in zonlicht
De witte vleugels vangen…
Het lied der arme klanten
poëzie
3.3 met 19 stemmen
3.694 "Wij zwervelingen zonder land
Wij zijn maar arme klanten;
Wie meer geld hebben dan verstand,
Die mogen lanterfanten.…
Laatste nieuws:
Op de rijk geïllustreerde fotosite www.dickenmirahoogenboom.nl is het gedicht 'Lentebode' van Marijke - dat zij op 07-02-2016 op onze site heeft gepubliceerd - het gedicht van de maand april 2016 bij de maandrubrieken.
Een aanrader!Fotoredactie, 02-04-2016
De redactie wenst je een vroijk voorjaarsweekeinde!Redactie, 26-03-2016
Jan Borst, bij velen van onze lezers beter bekend als Ivan Grud, is vanmorgen overleden. Moge hij rusten in vrede.Redactie, 24-03-2016
De nieuwste bundel van Inge Boulonois 'Idioom van Geluk' is verschenen bij uitgeverij Kontrast in de poëziereeks 'open'.
ISBN: 978-94-92411-02-0 De bundel kost 15 euro.
De gedichten in 'Idioom van geluk' bewegen zich tussen de kleine, ons omringende dingen en de grote werkelijkheid. Geluk wordt gezocht door aandachtig te kijken naar zowel het kleinste sprietje groen als het weidse luchtruim.
Inge, van origine schilderes, verkent wat ons omgeeft met woorden zoals ze dat voorheen met verf deed. Al dichtend tilt ze de werkelijkheid op en opent de blik van de lezer naar diens eigen wereld.
Inge Boulonois (Alkmaar,1945) woont en werkt in Heerhugowaard. Ze volgde haar opleiding tot beeldend kunstenaar aan de Academie voor Beeldende Kunst Arnhem. Later voltooide ze de studie kunstpsychologie aan de Universiteit van Nijmegen.
In 2000 stapte ze over op de dichtkunst. Ze won diverse poëzieprijzen in Nederland en Vlaanderen. Van juni 2011 tot 2015 was ze Stadsdichter van Heerhugowaard.
In 2015 verscheen haar bundel 'Lichte en bonte gedichten' bij Uitgeverij Liverse (Dordrecht).
Ze schrijft zowel vrije verzen als vormvaste gedichten.
Wekelijks schrijft ze een actueel snelsonnet voor gedichten.nl Redactie, 21-03-2016
Bezig met laden
Meer laden...