Artikel 23
snelsonnet
4.0 met 5 stemmen
39 Na één mislukte poging in Almere
Wordt nu opnieuw zo’n schooltje opgezet
De overheid betaalt, dat is de wet
Men houdt bijzonder onderwijs in ere…
De echte Bakker
gedicht
3.0 met 2 stemmen
2.830 Bakker Coeck bakt grote taarten,
groter nog dan bakker Schmull.
Maar Schmull zijn taarten smaken beter
dus die Coeck is toch een prul.…
Naveleitjes
netgedicht
Er is nog niet op deze inzending gestemd.
6 Probeer eens iets anders
dan een bochtje naar links
en een heuvel naar rechts
om de kaap te ontwijken…
HEM: JEZUS en hem: Herman Koestveld
hartenkreet
Er is nog niet op deze inzending gestemd.
8 Ik heb me met Hem uiteindelijk
altijd wel verbonden gevoeld
De Here Jezus de Zoon van God
De Schepper van Hemel en Aarde…
Op de top
poëzie
4.0 met 1 stemmen
1.004 Lig daar, mijn wandelstaf! Hier is de top,
En met de blauwe wolkjes, die er krullen
Rijst uit het dal de rust naar boven op,
Waar zich het wolkloos ruim mee schijnt te vullen;…
Laatste nieuws:
Op de prachtige fotosite www.dickenmirahoogenboom.nl is het gedicht 'Winter' van Martina Jooren-Hardenbol - dat zij op 13-12-2015 op onze site heeft gepubliceerd - het gedicht van de maand januari 2016 bij de maandrubrieken.
Ga daar gerust kijken!Fotoredactie, 01-01-2016
Oudejaarsconference in dichtvorm.
Voor het achtste jaar op rij verzorgen Ko de Laat en Coenraedt van Meerenburgh op 31 december een oudejaarsconference in dichtvorm. In hun programma ‘Het jaar rond in 52 snelsonnetten’ brengen zij een compilatie van gedichten die ze afgelopen jaar publiceerden op gedichten.nl.
Het is dit jaar een speciale editie omdat beide dichters jubileren. Ko de Laat viert dat hij 25 jaar in het vak zit. Coenraedt van Meerenburgh viert zijn 10-jarige dichterschap met een verzamelbundel die hij deze oudejaarsmiddag presenteert.
Deze middag staat ook in het teken van afscheid, want Ko de Laat stopt met de oudejaarsshow. Na ruim elf jaar snelsonnetten voor gedichten.nl en acht oudejaarsconferences is hij aan nieuwe uitdagingen toe.
Het programma van De Laat en Van Meerenburgh is de enige oudejaarsconference in dichtvorm. Daarnaast is het ook de eerste oudejaarsshow die op 31 december plaatsvindt.
De thema’s van de snelsonnetten variëren van wereldleed tot komkommernieuwtjes.
Of Coenraedt van Meerenburgh hierna solo of met een andere dichter doorgaat is nog niet bekend.
De uitvoering vindt, traditiegetrouw, plaats in De Drvkkery, Markt 51, in Middelburg vanaf 14.00 uur.Redactie, 28-12-2015
Coenraedt viert feest met jubileumbundel “10 jaar snelsonnetten”.
Coenraedt van Meerenburgh (Oost-Souburg 1967) is dit jaar 10 jaar dichter. Wekelijks geeft hij op onze site in zesregelige gedichten uiting aan zijn verbazingen, verzuchtingen en ergernissen. Coenraedt treedt hiermee in de voetsporen van oud-Dichter des Vaderlands Driek van Wissen (1943-2010).
De jubileumbundel 10 jaar snelsonnetten bevat een selectie van zijn snelsonnetten.
10 jaar snelsonnetten is een múst voor elke poëtisch ingestelde nieuwsvolger en staat garant voor een hoog ‘Oh ja!-gehalte’.
De bundel is verkrijgbaar vanaf 15 november 2015.
De officiële presentatie van de bundel is op Oudejaarsdag tijdens de inmiddels traditionele Oudejaarsshow in
Boekhandel De Drvkkery, Markt 51, 4331 LK Middelburg
De Oudejaarsshow met Tilburger Ko de Laat vindt voor de achtste keer plaats en begint om 14:00 uur.
Coenraedt van Meerenburgh, 10 jaar snelsonnetten. Met een voorwoord van Frank van Pamelen (uitgeverij Vincula Affinia, Vlissingen 2015)Redactie, 08-11-2015
Onze vaste en geestige gedichtenschrijver en reactiesschrijver Adriaan van Dam heeft begin augustus een hersenbloeding gehad. Hij is nu in een revalidatiecentrum en gaat met heel kleine stapjes vooruit. Aan schrijven is hij nog lang niet toe.
Sinds kort praat hij weer over het leven van voor de hersenbloeding.
Dat het zo lang duurde voordat hij weer een beetje 'bij de wereld was', kwam omdat er zoveel complicaties waren.
Hij kreeg er een heel ernstige longontsteking bij en dat maakte z'n toestand heel zorgelijk.
Tijdens de Logopedie maakt de therapeute nu dankbaar gebruik van zijn gedichten.
Namens alle lezers wensen we Adriaan een goede gezondheid toe!Redactie, 03-11-2015
Bezig met laden
Meer laden...