Koninklijk
snelsonnet
4.0 met 3 stemmen
30 Charles en Camilla oogstten veel applaus
Want is men strakjes klaar met renoveren
Van Buckingham, dan domiciliëren
Ze toch in ’t naastgelegen Clarence House…
Wij hebben het erover of wij zullen verhuizen
gedicht
2.9 met 31 stemmen
25.512 Waar je stem is wil ik zijn
zoals op onze eerste dag
toen jij aan stilte die hem veilig hield
mijn naam ontsloot…
Toneelhuis van de liefde
netgedicht
Er is nog niet op deze inzending gestemd.
28 Misschien kom je ooit terug
op een koude regenachtige dag
als de liefdeszomer voorbij is
en de zon niet meer terugkeert…
De onderkant van het raam
hartenkreet
Er is nog niet op deze inzending gestemd.
5 Op de vensterbank ligt een peer.
Er lijkt niets te gebeuren.
Toch is zij bezig te verdwijnen
op de stille manier waarop alles verdwijnt:…
Grafrozen
poëzie
3.6 met 7 stemmen
1.629 Een schone dodendroom heb ik gedroomd:
Diep onder marmerblank en bloemgeboomt,
Sliep kalm en koel mijn moegemarteld lijf.
Toen zag mijn ziel, vanuit haar blauw verblijf,…
Laatste nieuws:
Nieuwe Nederlandstalige dichtbundel van in Amsterdam woonachtige Russische dichteres Ljoedmila Chodynskaja
''Kenmerken van het moment', is de titel van de gedichten van experimentele dichteres Ljoedmila Chodynskaja, opgenomen in de canon 'spiegel van de Russische poëzie, vertaald door Willem G. Weststeijn. Redactie, 17-10-2012
Op veler verzoek is het ollekebolleke als nieuwe categorie toegevoegd aan de bestaande categorieën bij de netgedichten.
We hopen dat vele dichters hier hun ollekebollekes gaan plaatsen!
www.gedichten.nl/dichtwoordenboek/162_Ollekebolleke.htmlRedactie, 16-10-2012
Ik ben bezig de snelheid van de site te verbeteren want er komen terechte klachten binnen over hoe de site nu draait.
Voor het weekeinde moet het in orde komen.
Mijn excuses hoe het nu gaat.Webtechnicus, 11-10-2012
De Nobelprijs voor de Literatuur 2012 is toegekend aan de Chinese schrijver Mo Yan. Dat heeft het Nobelprijscomité donderdag in de Zweedse hoofdstad Stockholm bekendgemaakt.
De 57-jarige Mo Yan krijgt zijn prijs omdat hij volgens het comité "met zijn zinsbegoochelende realisme volksverhalen, verleden en heden weet te versmelten."
Zijn bekendste boeken zijn 'Het rode korenveld' en 'De wijnrepubliek', die ook in het Nederlands verschenen.
Mo Yan is een pseudoniem en betekent 'spreek niet'. Zijn echte naam is Guan Moye. De boeken van de boerenzoon en voormalig soldaat zijn doorspekt met sociale kritiek.
De winnaar ontvangt in december een medaille en een bedrag van ongeveer 930.000 euro. Mo Yan vertelde het comité dat hij "overgelukkig en bang" is nu hij de prijs in ontvangst mag nemen.
Xingjian
In 2011 ging de prijs naar de Zweed Tomas Tranströmer. Gao Xingjian was in 2000 de laatse Chinees die Mo Yan voorging.
Destijds maakten Chinese media geen melding van de winst van Xingjian. Het persbureau Xinhua heeft de winst van Mo Yan nu wel gemeld.
Vrijdag staat de bekendmaking van de Nobelprijs voor de Vrede op het programma. redactie, 11-10-2012
Bezig met laden
Meer laden...