Koninklijk
snelsonnet
3.8 met 4 stemmen
52 Charles en Camilla oogstten veel applaus
Want is men strakjes klaar met renoveren
Van Buckingham, dan domiciliëren
Ze toch in ’t naastgelegen Clarence House…
Wij hebben het erover of wij zullen verhuizen
gedicht
2.9 met 31 stemmen
25.530 Waar je stem is wil ik zijn
zoals op onze eerste dag
toen jij aan stilte die hem veilig hield
mijn naam ontsloot…
Ontmaskerd
netgedicht
Er is nog niet op deze inzending gestemd.
4 De geur van bloemen is nu heel apart
omdat een nieuwe stroom van kracht begint
het is de vrije keuze van mijn hart
dat tederheid en rust bij jou vindt…
VERKEERSBOETES FLINK VERHOOGD!
hartenkreet
Er is nog niet op deze inzending gestemd.
1 Ze komen steeds geld te kort
de overheid, de rijksbegroting
en wie mogen dat aanvullen, dan boeten?
voor dat begrotingstekort van Nederland??…
Grafrozen
poëzie
3.6 met 7 stemmen
1.638 Een schone dodendroom heb ik gedroomd:
Diep onder marmerblank en bloemgeboomt,
Sliep kalm en koel mijn moegemarteld lijf.
Toen zag mijn ziel, vanuit haar blauw verblijf,…
Laatste nieuws:
Tjitske Jansen wint de Anna Bijns Prijs voor Koerikoeloem
De dichteres Tjitske Jansen, die met 'Het moest maar eens gaan sneeuwen' in 2003 overdonderend debuteerde, heeft de Anna Bijns Prijs voor vrouwelijke dichters gewonnen. Ze krijgt de prijs voor haar tweede bundel 'Koerikoeloem', waarin ze met 'afstand en precisie' kijkt naar haar eigen geschiedenis.
Nieuws Redactie, 14-11-2009
Peter Verhelst wint Gouden Griffel
De Vlaamse dichter Peter Verhelst (1962) heeft op het kinderboekenbal de Gouden Griffel 2009 gekregen voor zijn boek "het geheim van de keel van de nachtegaal". Het was zijn eerste kinderboek. Carl Cneut voorzag het boek van prachtige illustaties. Het geheim van de keel van de nachtegaal krreg al eerder een groot aantal prijzen.Nieuws Redactie, 07-10-2009
Christine D'Haen overleden
De Vlaamse schrijfster en dichteres Christine D'haen is donderdag op 85-jarige leeftijd overleden in haar woonplaats Brugge. Zij geldt als een gepassioneerde en erudiete auteur noemt.
Christine D'haen werd onderscheiden met onder meer de Prijs der Nederlandse Letteren (1992), de Henriëtte de Beaufortprijs (1989 en 2007) en de Dirk Martensprijs (2007).
Zij studeerde Germaanse filologie in Gent en vervolgde haar studie in Amsterdam en Edinburgh. In 1958 verscheen haar eerste dichtbundel. Ook schreef ze autobiografische fictie en een biografie van Guido Gezelle.
Nieuws Redactie, 05-09-2009
Poëziewedsrijd Oostende
In 2009-2010 vindt de zesde editie plaats van de prestigieuze poëziewedstrijd van de stad Oostende met als eerste prijs niet minder dan 2500 euro voor één onuitgegeven gedicht.
De professionele jury (van Istendael, Decerf, Knibbe, van Leeuwen, Stassijns, Van Strijtem en Vergeer) staat borg voor een hoge kwaliteit van de selectie.
Deelnemen kan door maximaal twee ongepubliceerde Nederlandstalige gedichten voor 01 oktober 2009 in te sturen naar:
Poëziewedstrijd stad Oostende, Cultuurdienst, Vindictivelaan 1, 8400 Oostende.
Het volledige wedstrijdreglement is te zien op cultuur.oostende.be.
Nieuws Redactie, 10-08-2009
Bezig met laden
Meer laden...