(Geen) bal
snelsonnet
3.4 met 5 stemmen
1 Zo’n groots toernooi, met 48 landen
Schept internationaal een hechte band
De politieke vetes aan de kant
Alleen maar sport om bij te watertanden…
Een handje woorden
gedicht
3.5 met 4 stemmen
4.698 Vandalen braken vannacht
in bij een kleindierenvereniging.
Ze verschaften zich toegang
door de deur te forceren.…
Loop van gedachten
netgedicht
Er is nog niet op deze inzending gestemd.
0 Mijmerend aan oevers
tussen ruisend gekrookt riet
turend naar kabbelende golfjes
denk ik; “Ach,…
De winter in mijn vader
hartenkreet
1.0 met 1 stemmen
1 Bleek winterlicht valt
op een lichaam dat zuchtend
naar rust toe kantelt
De middag ligt stil in de…
Circuslicht
poëzie
4.5 met 2 stemmen
1.892 'k Zie elke avond aan de hemel branden
De gloed van 't circus en ik ben verblind
Door 't lokkend licht, ginds in de lage landen.
't Is of in droom het leven herbegint,…
Laatste nieuws:
Nominaties VSB poëzieprijs bekend
Uit 134 ingezonden bundels koos de jury de volgende vijf titels:
- Kwaad gesternte van Hannah van Binsbergen
- Koelkastlicht van Rodaan Al Galidi
- Lichtmeters van Ruth Lasters
- Dichter, bokser, koningsdochter van Delphine Lecompte
- Van groot belang van Nachoem M. Wijnberg
De winnaar wordt bekendgemaakt op 26 januari 2017 in het Grand Theatre Groningen tijdens de openingsavond van de Poëzieweek 2017. Redactie, 17-11-2016
Glasheldere poëzie van Koenraad Goudeseune
'Vet hart' heet de nieuwe dichtbundel van de Vlaamse schrijver Koenraad Goudeseune, zijn zesde inmiddels. Het is weer genieten, liefst 106 pagina’s lang.
Koenraad Goudeseune, die ook een aantal magnifieke prozaboeken op zijn naam heeft, is het best bewaarde geheim van België. Een dichter die in glasheldere taal schrijft over het schrijversleven van alledag: drank, vrouwen, jeugdherinneringen en twijfels aan het eigen kunnen, of het nu is het vermogen om te schrijven of het talent om daarmee een redelijk inkomen te verdienen. Bij dat alles legt Goudeseune veel zelfspot aan de dag, wat zijn gedichten behalve ontroerend ook vaak grappig maakt.
Ton van der Molen in 'Boekennieuws'.Redactie, 11-10-2016
Atte Jongstra wint Constantijn Huygens-prijs
Een bedrag van € 10.000 verbonden aan de Constantijn Huygen-prijs mag Jongstra op 22 januari 2017 in ontvangst nemen. Deze prijs wordt sinds 1947 toegekend door de Jan-Campert-Stichting voor complete oeuvres.
Jongstra staat bekend om zijn liefde voor archieven en encyclopedieën. Als schrijver, essayist en recensent bij het NRC weet hij gedegen onderzoek en een voorliefde voor curieuze details te verbinden in eigenzinnige romans, essays en gedichtenbundels. Hij publiceerde ook werk onder de pseudoniemen Arno Breekveld en Arno II von Brechelhain.Redactie, 06-10-2016
Humorvolle poëzieweek 2017
Op gedichtendag 2017 gaat de Poëzieweek 2017 van start. De week wordt groots geopend op 26 januari met een scala aan activiteiten, optredens, publicaties en poëzieprijzen, waarvan de belangrijkste de VSB Poëzieprijs is.
Jules Deelder schrijft het poëziegeschenk voor de Poëzieweek, die als thema humor heeft. Tijdens de Poëzieweek ontvangt een klant bij de boekhandel dit poëziegeschenk gratis bij aankoop van minimaal € 12,50 aan poëzie.
Meer informatie over alle activiteiten tijdens de Poëzieweek vind je op www.poezieweek.comRedactie, 29-06-2016
Bezig met laden
Meer laden...