Emancipatie
snelsonnet
3.4 met 5 stemmen
72 De mannen mogen niet naar vrouwen fluiten,
Als je dat doet, dan ben je een seksist.
Je mag alleen - alsof je dat niet wist -,
Maar kíjken naar hun borsten, billen, kuiten.…
Kersen
gedicht
3.8 met 5 stemmen
5.155 Gewassen kersen liggen niet erg lang
zo kriskras door elkaar op 't glazen schaaltje.
Ik pak er een bij 't steeltje, die een staaltje
van hangen weergeeft met subliem gehang.…
Hij heet Bob
netgedicht
4.0 met 1 stemmen
16 Mijn vreugde is gestolen
Door een dikke dief met lang zwart
haar dat in zijn ogen prikt
Ik zag hem gaan maar kon hem niet…
Liefdesjuweel
hartenkreet
Er is nog niet op deze inzending gestemd.
8 Structureel delen wij het liefdesjuweel
Gedompeld in tranen om de vrede te bewaren
Verankerd in een spirituele bloei, maar herenigd in een groei
Een onbeschrijfelijk gevoel is uiteindelijk het doel…
MOLME BOOM
poëzie
4.0 met 3 stemmen
1.721 Wie zal 't u aanzien
die leproos van voet
diep met uw wortels
in verrotting wroet…
Laatste nieuws:
Tjitske Jansen wint de Anna Bijns Prijs voor Koerikoeloem
De dichteres Tjitske Jansen, die met 'Het moest maar eens gaan sneeuwen' in 2003 overdonderend debuteerde, heeft de Anna Bijns Prijs voor vrouwelijke dichters gewonnen. Ze krijgt de prijs voor haar tweede bundel 'Koerikoeloem', waarin ze met 'afstand en precisie' kijkt naar haar eigen geschiedenis.
Nieuws Redactie, 14-11-2009
Peter Verhelst wint Gouden Griffel
De Vlaamse dichter Peter Verhelst (1962) heeft op het kinderboekenbal de Gouden Griffel 2009 gekregen voor zijn boek "het geheim van de keel van de nachtegaal". Het was zijn eerste kinderboek. Carl Cneut voorzag het boek van prachtige illustaties. Het geheim van de keel van de nachtegaal krreg al eerder een groot aantal prijzen.Nieuws Redactie, 07-10-2009
Christine D'Haen overleden
De Vlaamse schrijfster en dichteres Christine D'haen is donderdag op 85-jarige leeftijd overleden in haar woonplaats Brugge. Zij geldt als een gepassioneerde en erudiete auteur noemt.
Christine D'haen werd onderscheiden met onder meer de Prijs der Nederlandse Letteren (1992), de Henriëtte de Beaufortprijs (1989 en 2007) en de Dirk Martensprijs (2007).
Zij studeerde Germaanse filologie in Gent en vervolgde haar studie in Amsterdam en Edinburgh. In 1958 verscheen haar eerste dichtbundel. Ook schreef ze autobiografische fictie en een biografie van Guido Gezelle.
Nieuws Redactie, 05-09-2009
Poëziewedsrijd Oostende
In 2009-2010 vindt de zesde editie plaats van de prestigieuze poëziewedstrijd van de stad Oostende met als eerste prijs niet minder dan 2500 euro voor één onuitgegeven gedicht.
De professionele jury (van Istendael, Decerf, Knibbe, van Leeuwen, Stassijns, Van Strijtem en Vergeer) staat borg voor een hoge kwaliteit van de selectie.
Deelnemen kan door maximaal twee ongepubliceerde Nederlandstalige gedichten voor 01 oktober 2009 in te sturen naar:
Poëziewedstrijd stad Oostende, Cultuurdienst, Vindictivelaan 1, 8400 Oostende.
Het volledige wedstrijdreglement is te zien op cultuur.oostende.be.
Nieuws Redactie, 10-08-2009
Bezig met laden
Meer laden...