inloggen
voeg je hartenkreet toe

Hartenkreten

hartenkreet (nr. 58.382):

GOD IS ALLES

God zit in een boom
op een berg in een afgesloten dal
gaat mee met de stroom
hij vertoeft in mijn dromen

verblijft in een paardenstal
ontsluiert geheimen aan een kind
wat het ooit later tegen zal komen
en op haar levenspad ooit ondervindt

hij zit in een bloem en een kogel
hij zit in een lach en maakt plezier
en in pech geluk en droefenis
in elke viervoeter en vrije vogel

in het stekelbaarsje en walvis
hij is altijd en overal onder ons
waakt over ons als een cipier

hij neemt ons op als een spons
en toch ….toch weet niemand
wat en waar en wie hij nu werkelijk is

Schrijver: catrinus
Inzender: C.A. de Boer, 29 januari 2025


Geplaatst in de categorie: mystiek

4.0 met 5 stemmen aantal keer bekeken 495

Er zijn 4 reacties op deze inzending:

catrinus, 5 dagen geleden
ik heb geprobeerd mijn godsgevoel te verwoorden en ik heb ondertussen begrepen dat er meerdere mensen zijn die het ook zo voelen. Een poos geleden zag ik prinses Irene in het t.v. programma 'de verwondering'. Zij omschreef dat gevoel ook ,wat ik direct herkende. Wij mensen willen perse een beeld hebben van God - en dat geldt voor alle geloven en toch toch weet niemand hoe het precies zit.
Voor wind en elektriciteit en liefde zijn allemaal verklaringen. Maar voor God niet.
God is voor mij ook de verbondenheid en afhankelijkheid van en met alles en iedereen.
Antje, 5 dagen geleden
Geloof je dat liefde bestaat?
Geloof je dat de wind bestaat?
Geloof je dat erelectriciteit is?
Er zijn zoveel dingen die niet-zichtbaar zijn, en toch voor ons zo heel gewoon zijn. Ik heb zeven kinderen en ik weet dat ze door ons verwekt zijn. Zo gewoon. Toch zijn ze ontstaan uit een onzichtbaar punt. Dus ik geloof, ik kan er niet omheen. We zien alleen de uitwerking. Gr. Antje.
catrinus, 3 weken geleden
Beste Jakob, er is toch nog zoveel om in te geloven. Het geloof in een betere wereld. Het geloof dat men ooit beseft dat het anders moet en kan. Geloof in een betere toekomst. Godsdienstoefeningen zijn voor sommigen nog wel interessant maar het helpt de mensheid niet verder en helaas heeft het en brengt het meestal veel ellende te weeg.
Jan Jacob Krediet van den Bos, 3 maand geleden
En dat is maar goed ook, want anders blijft er niets om te geloven en de godsdienstoefeningen op de zondag te bezoeken of de koffie moet verrukkelijk zijn na afloop, groet van www.janjacobkrediet.nl

Geef je reactie op deze inzending:

( vink aan als je niet wilt dat je e-mailadres voor anderen in beeld verschijnt)