Twee voor de prijs van een
snelsonnet
Er is nog niet op deze inzending gestemd.
37 JOHNNY HEITINGA
Belabberd spel dus Johnny was de lul
Het liep vanaf dag één al voor geen meter
Geklungel en geknoei, het werd niet beter…
Spinrag
gedicht
3.1 met 20 stemmen
11.178 Je had iets aan de heg staan te verschikken;
ik haalde de herfstdraden uit je haar,
en wist: dit is één van die ogenblikken
die ik in mijn herinnering bewaar,…
Treurnis en hoop.
netgedicht
Er is nog niet op deze inzending gestemd.
3 Mijn buurvrouw heeft de kerstboom al gezet.
Zelf vind ik dit wel vroeg, maar zij
moet leven met veel duisternis, door ziekte
van haar man die nu moet revalideren.…
IN HET HIERNAMAALS STARTTE VIOLA HOLTS 5 UUR SHOW WEER!
hartenkreet
4.0 met 1 stemmen
21 Als iets aansluit op mijn thema
'Hoe dood en dan daarnamaals'
wat ik schrijf onder pseudoniem
is het, het verlijden, het wegglijden…
Orfeus
poëzie
3.0 met 9 stemmen
1.565 Had Orfeus niet Eurydice gedood
Door zelf te hunkren naar haar levende ogen,
Voor eeuwig had hij haar in ’t licht gevoerd.
Nu stond hij wenend waar zich de afgrond sloot…
Laatste nieuws:
Albert Weijman (1947 - 2021)
Een frequente inzender van gedichten op onze site is 29 november overleden.
Albert Weijman was een bekende verschijning in het centrum van Baarn. Veelal te herkennen aan zijn hoed, als stamgast op zijn vaste plek achter het raam van koffiesalon Boot in de Laanstraat, vertoevend in het rijk der "filozie", immer sleutelend aan zijn creaties. Deze verschenen als netgedicht op Gedichten.nl.
We zijn Albert dankbaar voor zijn vele mooie en verrijkende bijdragen.Redactie, 09-12-2021
Het gedicht 'Laat ze maar zwammen', dat inzender C.A. de Boer op 8 november 2010 op onze site heeft geplaatst, is het fotogedicht van december 2021 geworden op de voor kunstliefhebbers zo boeiende natuursite van Mira Diels en Dick Hoogenboom.
Surf er in deze laatste maand van 2021 (weer) heen en geniet (opnieuw) van al het voortreffelijke werk van deze twee fotografen!
htts://www.dickenmirahoogenboom.nlFotoredactie, 03-12-2021
VWN, de Vereniging voor Wetenschapsjournalistiek en –communicatie Nederland, is ter ere van het 35-jarige jubileum op zoek naar de mooiste wetenschapspoëzie binnen het Nederlandse taalgebied. Wie schrijft het beste nieuwe gedicht over de wetenschap in de ruimste zin van het woord? Je gedicht zal anoniem worden beoordeeld door een onafhankelijke jury. De honderdtwintig best beoordeelde gedichten zullen worden gebundeld in een nieuw te verschijnen gedichtenbundel.
Daarnaast zijn er prijzen te winnen. De jury, bestaande uit Anna Enquist, Ionica Smeets, Edward van de Vendel en Marlies ter Voorde, zal drie winnaars selecteren. Op de winnaars van de derde tot en met eerste prijs ligt naast 100, 150 en 250 euro een wetenschappelijk verantwoord boekenpakket te wachten.
Lees eerst het Reglement VWN Gedichtenwedstrijd 2021 voor alle spelregels. Goed om te weten: de deadline is met 1 week uitgesteld tot 5 december 2021.
Per dichter zijn maximaal drie gedichten toegestaan. Als je vragen of ideeën hebt of het project wilt steunen, mail dan naar gedichten@vwn.nu
Let op: je gedicht mag niet eerder zijn gepubliceerd.Redactie, 30-11-2021
Tussen al het nieuwsgeweld rond corona, sint en santa is op lightversegebied iets verschenen, speciaal voor liefhebbers van sonnetten en kenners van sport. Een lijvig werkje waar enkelen van 'onze' dichters ook aan hebben bijgedragen: Bart Adjudant, Inge Boulonois, Anneke Haasnoot, Arjan Keene en Max de Lussanet. Boekenredactie, 28-11-2021
Bezig met laden
Meer laden...