inloggen

Inkeer

snelsonnet
4.0 met 3 stemmen aantal keer bekeken 55
’t Wordt heter door die nare broeikasgassen.
Het hoort bij ons vakantieritueel:
we vliegen met z’n allen veel te veel,
hoog tijd om ons gedrag wat aan te passen.…

De invloed van matige wind op kleren

gedicht
4.0 met 1 stemmen aantal keer bekeken 43
Ga je naar het strand?
Mag ik als je terugkomt
het zand uit je schoenen
voor de bodem van mijn aquarium?…

vanzelfsprekend waken

netgedicht
2.0 met 1 stemmen aantal keer bekeken 29
Deze slaperige verschijning leeft
in stilte voor de rust
wat op elk moment ontvangen wordt
als vanzelfsprekend waken…

Waar de maan mij terugziet

hartenkreet
2.0 met 3 stemmen aantal keer bekeken 53
Maanlicht op water
waar stilte ons samenbrengt
liefde zonder stem
Aanvankelijk zoek ik haar…
CB6 juli 2026Lees meer >

Wat deert me nieuwe liefdes-tijd

poëzie
3.6 met 8 stemmen aantal keer bekeken 1.680
Wat deert me nieuwe liefdes-tijd;
wat deren waan'ge dagen?
'k Heb mij in bedden neer-geleid
waar vreemde doden lagen...…

Laatste nieuws:

Allang geen kind meer

Van Jan Boerstoel verscheen bij uitgeverij Prometheus de bundel 'Allang geen kind meer'.
De bundel, met 65 teksten, werd uitgegeven ter gelegenheid van de 65e verjaardag van de auteur.

Jan Boerstoel schreef liedjes voor Adèle Bloemendaal, Youp van ’t Hek, Jasperina de Jong, Frans Halsema, Karin Bloemen en vele, vele anderen. Eigenlijk kent iedereen wel een nummer van Jan Boerstoel, zonder misschien te weten dat het van hém is.
Nieuws Redactie, 03-12-2009
Tjitske Jansen wint de Anna Bijns Prijs voor Koerikoeloem

De dichteres Tjitske Jansen, die met 'Het moest maar eens gaan sneeuwen' in 2003 overdonderend debuteerde, heeft de Anna Bijns Prijs voor vrouwelijke dichters gewonnen. Ze krijgt de prijs voor haar tweede bundel 'Koerikoeloem', waarin ze met 'afstand en precisie' kijkt naar haar eigen geschiedenis.

Nieuws Redactie, 14-11-2009
Peter Verhelst wint Gouden Griffel

De Vlaamse dichter Peter Verhelst (1962) heeft op het kinderboekenbal de Gouden Griffel 2009 gekregen voor zijn boek "het geheim van de keel van de nachtegaal". Het was zijn eerste kinderboek. Carl Cneut voorzag het boek van prachtige illustaties. Het geheim van de keel van de nachtegaal krreg al eerder een groot aantal prijzen.
Nieuws Redactie, 07-10-2009
Christine D'Haen overleden

De Vlaamse schrijfster en dichteres Christine D'haen is donderdag op 85-jarige leeftijd overleden in haar woonplaats Brugge. Zij geldt als een gepassioneerde en erudiete auteur noemt.

Christine D'haen werd onderscheiden met onder meer de Prijs der Nederlandse Letteren (1992), de Henriëtte de Beaufortprijs (1989 en 2007) en de Dirk Martensprijs (2007).

Zij studeerde Germaanse filologie in Gent en vervolgde haar studie in Amsterdam en Edinburgh. In 1958 verscheen haar eerste dichtbundel. Ook schreef ze autobiografische fictie en een biografie van Guido Gezelle.
Nieuws Redactie, 05-09-2009
Meer laden...