Upgrade van vaderdag
snelsonnet
2.5 met 2 stemmen
44 Een doos sigaren of wat aftershave
Een herendeostick tegen het zweten
Zelfs een fles whiskey kan ik wel vergeten
Ik wacht gelaten af in mijn mancave…
Liefste van ooit
gedicht
2.7 met 19 stemmen
7.646 De blonde leeuwen
met hun gemelijke
koppen, trekken rondom
lopen kringen…
Schrijflijnen
netgedicht
3.0 met 1 stemmen
12 Toen de narcissen net weer bloeiden
wilde hij zich nog draaien naar het licht
nog eenmaal naar het licht
Met dodelijke blik en…
Voortdrijved
hartenkreet
Er is nog niet op deze inzending gestemd.
12 Opening
De maan blijft drijven.
Hartslag, drijvend.
Hartslag, drijvend.…
Geven en nemen
poëzie
3.4 met 7 stemmen
2.439 Zo komt er nooit een eind aan ‘t geven:
Ik geef maar wat ik geef, blijft mijn…
De wondre dingen van dit leven
Willen niet weggeschonken zijn.…
Laatste nieuws:
Hugo Claus overleden
Hugo Maurice Julien Claus (Brugge, 1929 -
Antwerpen, 2008) was een Vlaams dichter, schrijver, schilder, filmmaker en tevens de meest bekroonde auteur uit het Nederlandse taalgebied.
Het werk van Hugo Claus is zeer divers van karakter en van kwaliteit. Het tragische, verhevene, klassieke mengt zich met het banale, burleske en obscene. Terugkerende thema's zijn: de liefde voor de moeder, de haat tegen de (afwezige) vader, het schuldgevoel door het katholieke geloof, en Vlaanderen in en na de oorlog. Uit zijn latere werk spreekt vooral sociale geëngageerdheid.
Nieuws Redactie, 20-03-2008
Jan Eijkelboom overleden
Op 28 februari 2008 is de dichter Jan Eijkelboom in zijn woonplaats Dordrecht overleden. Eijkelboom, die behalve dichter ook vertaler en journalist was, publiceerde Eijkelboom de laatste dertig jaar van zijn leven poëzie. 'Wat blijft komt nooit terug' (1979), 'De Gouden Man' (1982) en 'Kippevleugels' (1991) zijn de titels van veelgeprezen bundels.
Hij werd voor zijn werk onderscheiden met onder meer de Anna Blamanprijs, de Jan Campertprijs en de Herman Gorterprijs. Jan Eijkelboom was de eerste bezoldigde stadsdichter van Nederland.
Nieuws Redactie, 29-02-2008
Helaas was de site gedurende twee dagen uit de lucht, omdat de server bij de provider het begeven had.
Onze verontschuldigingen voor het ongemak.
Er kunnen bijdragen en illustraties verloren zijn gegaan. Helaas.Webbeheer, 19-09-2007
De redactie kijkt uit naar een redacteur/ redacteuren die de hartenkreten wil(len) gaan 'scannen' en plaatsen.
We denken b.v. aan leraren Nederlands - met affiniteit met de (amateur)dichtkunst - die met pensioen zijn en daar nu tijd voor hebben.
Richt je mailtje tot info@gedichten.nl: dank!Redactie, 24-05-2007
Bezig met laden
Meer laden...