Blablabla
snelsonnet
4.7 met 9 stemmen
49 Waar ik me bij dat voetbal zo aan stoor -
En ik ben oud genoeg om dat te vinden:
Alsof de match verslagen wordt voor blinden,
Dat lult de hele tijd aan één stuk door.…
Zomermiddag
gedicht
4.0 met 1 stemmen
4.743 De mens wordt groter en het land wordt kleiner.
Het gaat naar de middag en de zon
is de hevigste man in de streek en tussen de bomen
waar twee roodgeruite jongedochters komen…
Onbelangrijk
netgedicht
Er is nog niet op deze inzending gestemd.
8 kun mij missen.
dat hoort zo
kinderen groeien
liefdes veranderen…
HOU JE HOOFD KOEL EN JE HERSENEN HELDER!
hartenkreet
Er is nog niet op deze inzending gestemd.
20 Hou je hoofd koel
kopt het AD van vandaag
hou je hersenen helder
topt JJ (Jan Jacob) vandaag…
Sanctissima virgo
poëzie
5.0 met 2 stemmen
1.297 't Was bladstil, en een lauwe loomheid lag
En woog op beemd en dorre wei, die dorstten;
Zwaar zeeg en zonder licht een vale dag
Uit wolken, die gezwollen onweer torsten.…
Laatste nieuws:
VUmc-POËZIEPRIJS
VUmc is in 2014 gestart met een jaarlijkse poëzieprijs rond het thema ziekte en gezondheid: de VUmc-poëzieprijs. Een jury zal de inzendingen beoordelen. De beste bijdragen worden beloond met geldprijzen: €1000,- voor de winnaar, €500,- voor de tweede prijs en €250,- voor de derde prijs en met opname in een in oktober 2016 te verschijnen boek. Iedereen mag een ongelimiteerd aantal gedichten inzenden.
Aan de deelnemers wordt gevraagd vóór 15 april 2016 hun inzending, met naam en adresgegevens, te sturen naar: info@literatuurengeneeskunde.nl
De jury, onder leiding van de Vlaamse schrijfster Kristien Hemmerechts, bestaat verder uit:
Mark Boog, dichter en schrijver
Mark Kramer, hoogleraar Interne Geneeskunde VUmc
John Jansen van Galen, journalist.
Elke Brems, docente Nederlandse Literatuur, KU Leuven.
Thema
Het thema van het jaar 2016 is 'Het zieke kind'.
Uitreiking
De bekendmaking van de prijswinnaars van de VUmc-poëzieprijs gebeurt tijdens het symposium Literatuur en geneeskunde op 5 oktober 2016.
Raadpleeg voor uitgebreidere informatie over de prijsvraag www.literatuurengeneeskunde.nl Redactie, 16-02-2016
Schippers neemt het stokje over van Anna Enquist
Schrijver K. Schippers (1936) is verkozen tot nieuwe stadsdichter van Amsterdam. Het stadsdichterschap gaat in vanaf februari 2016.
Schippers introduceerde de ‘gevonden poëzie’ als poëzievorm, ook wel ‘readymades’ genoemd.Als dichter was hij in 2014 auteur van het poëziegeschenk Buiten beeld. Tevens verscheen in 2014 een nieuwe dichtbundel van zijn hand, getiteld: Fijn dat u luistert. Schippers schrijft naast poëzie essays en romans. Hij won in 1996 de P.C. Hooftprijs voor zijn gehele oeuvre. Redactie, 12-02-2016
Uitslag zevende Turing gedichtenwedstrijd bekend
De twintigjarige Else Kemps uit Malden (Gelderland) won tijdens de Turing Gedichtenwedstrijd de eerste prijs.Het gedicht En of het zo door kan gaan werd door de jury als beste beoordeeld: ”… door een efficiënte compositie in woord en beeld, bijzondere humor en het talent om iets groots op laconieke toon aan de orde te stellen.(..)".
De tweede prijs ging naar Geert Viaene (Brugge), terwijl Joyce Williams (Veenendaal) de derde prijs ontving.Redactie, 10-02-2016
10 Jaar Nijmeegs Boekenfeest
Op 19 maart 2016 wordt in Concertgebouw De Vereeniging in Nijmegen de literatuur op grootse wijze gevierd met schrijvers, dichters, muzikanten, kunstenaars, wetenschappers en natuurlijk: lezers.
Naast Herman Koch, P.F. Thomése, Charlotte Mutsaerts, Esther Gerritsen en David Van Reybrouck, reizen ook onder meer Maarten van Rossem, Thomas Verbogt en Alexander Münninghoff op 19 maart af naar Nijmegen.
De kaartverkoop start op 1 februari.
Toegang: €17,50 / €15,- (biebpas) / €10,- (CJP/student)
Voorverkoop: vanaf 1 februari via obgz.nl/agenda of stadsschouwburgendevereeniging.nl of bij de kassa’s van Dekker v.d. Vegt, de Stadsschouwburg of de Bibliotheek de Mariënburg
Meer informatie: www.boekenbalvoorlezers.nlRedactie, 03-02-2016
Bezig met laden
Meer laden...