Draaikont

snelsonnet
Er is nog niet op deze inzending gestemd.aantal keer bekeken 3
Zit ik een week te peinzen over grappen
om wat die domme Infantino deed,
heb ik een pakkend snelsonnet gesmeed,
blijkt dat die vent zijn plannen weer gaat schrappen.…
Wim Meyles3 augustus 2026Lees meer >

Altijd

gedicht
5.0 met 1 stemmen aantal keer bekeken 3
De aarde is zwaar, de sterren zijn ver,
en ik ben wentelensmoede,
wilde versintelen als een ster,
moet op en onder spoeden.…
Leo Vroman3 augustus 2026Lees meer >

De Sfinx

netgedicht
Er is nog niet op deze inzending gestemd.aantal keer bekeken 4
wij zullen dan zeker samenkomen
op een meanderende dijk wellicht
waar de geur van indrogend slijk
geen afbreuk doet aan ons uitzicht…

Nachtvlinder

hartenkreet
1.8 met 4 stemmen aantal keer bekeken 12
Nachtvlinder rust stil
langs donkere bloemen heen
maan ademt zacht licht
Nachtvlinder, je draagt…
CB2 augustus 2026Lees meer >

OP DE DOOD VAN MIJN DOCHTERTJE

poëzie
3.8 met 32 stemmen aantal keer bekeken 4.632
JAKOBA trad met tegenzin
Ter snode wereld in;
En heeft zich aan het end geschreid,
In hare onnozelheid.…
Hubert Poot3 augustus 2026Lees meer >

Laatste nieuws:

Schippers neemt het stokje over van Anna Enquist


Schrijver K. Schippers (1936) is verkozen tot nieuwe stadsdichter van Amsterdam. Het stadsdichterschap gaat in vanaf februari 2016.
Schippers introduceerde de ‘gevonden poëzie’ als poëzievorm, ook wel ‘readymades’ genoemd.Als dichter was hij in 2014 auteur van het poëziegeschenk Buiten beeld. Tevens verscheen in 2014 een nieuwe dichtbundel van zijn hand, getiteld: Fijn dat u luistert. Schippers schrijft naast poëzie essays en romans. Hij won in 1996 de P.C. Hooftprijs voor zijn gehele oeuvre.
Redactie, 12-02-2016
Uitslag zevende Turing gedichtenwedstrijd bekend

De twintigjarige Else Kemps uit Malden (Gelderland) won tijdens de Turing Gedichtenwedstrijd de eerste prijs.Het gedicht En of het zo door kan gaan werd door de jury als beste beoordeeld: ”… door een efficiënte compositie in woord en beeld, bijzondere humor en het talent om iets groots op laconieke toon aan de orde te stellen.(..)".
De tweede prijs ging naar Geert Viaene (Brugge), terwijl Joyce Williams (Veenendaal) de derde prijs ontving.
Redactie, 10-02-2016
10 Jaar Nijmeegs Boekenfeest

Op 19 maart 2016 wordt in Concertgebouw De Vereeniging in Nijmegen de literatuur op grootse wijze gevierd met schrijvers, dichters, muzikanten, kunstenaars, wetenschappers en natuurlijk: lezers.
Naast Herman Koch, P.F. Thomése, Charlotte Mutsaerts, Esther Gerritsen en David Van Reybrouck, reizen ook onder meer Maarten van Rossem, Thomas Verbogt en Alexander Münninghoff op 19 maart af naar Nijmegen.

De kaartverkoop start op 1 februari.
Toegang: €17,50 / €15,- (biebpas) / €10,- (CJP/student)
Voorverkoop: vanaf 1 februari via obgz.nl/agenda of stadsschouwburgendevereeniging.nl of bij de kassa’s van Dekker v.d. Vegt, de Stadsschouwburg of de Bibliotheek de Mariënburg

Meer informatie: www.boekenbalvoorlezers.nl
Redactie, 03-02-2016
VSB Poëzieprijs voor Ilja Leonard Pfeiffer

Ilja Leonard Pfeiffer (48) krijgt de VSB poëzieprijs voor zijn dichtbundel 'Idyllen'. Een bundel die volgens de jury: 'zingt, knarst, fabuleert, droomt en uit zijn voegen barst van een nauwelijks te remmen dichterlijke droom'.

Onlangs kreeg Pfeiffer ook de Jan Campert-prijs.
Pfeiffer kreeg de prijs in het Academiegebouw van de Rijksuniversiteit Groningen bij het begin van de Poëzieweek.
Redactie, 28-01-2016
Meer laden...