Van der Poupou
snelsonnet
4.4 met 5 stemmen
28 Zijn Pa was op de weg en op het veld
Maar uiterst moeilijk te verslaan als renner
Zijn opa, zo weet elke echte kenner,
Dat was Poupou, de Franse wielerheld…
Afstand
gedicht
4.0 met 1 stemmen
66 Ik zeg haar dat het mooi is zo,
het aarzelt om een oor. Geen spoor
van binnenkant. Zij slaapt en wie
gaat waar mij elke nacht voorbij?…
De nieuwe Colossus
netgedicht
Er is nog niet op deze inzending gestemd.
4 Niet zoals Pallas in het Parthenon
met haar blinkende lans hoog geheven
noch als strijdende stadstaat Athene
noch als heersers over Babylon…
Schoonheid
hartenkreet
Er is nog niet op deze inzending gestemd.
9 Schoonheid kent geen tijd,
Wat men schoon vindt
Verandert mettertijd,
Wat schoonheid is,…
Uw kusjes
poëzie
3.8 met 5 stemmen
1.635 Uw kusjes hippen en springen
als vogeltjes op mijn lippen:
ik hoor ze er hun wijsjes zingen,
ik laat ze er zich laven en nippen.…
Laatste nieuws:
Het gedicht 'ogenblik', dat inzender Frans Schuit op 27 september 2005 op onze site heeft geplaatst, is het fotogedicht van augustus 2022 geworden op de uitgebreide natuursite van de fotografen Mira Diels en Dick Hoogenboom.
Surf er in deze laatste zomermaand augustus (waarin de natuur volledig tot bloei is gekomen) heen via de maandrubrieken en bewonder ook elders op deze site het esthetisch zo geslaagde werk van deze twee fotografen!
htts://www.dickenmirahoogenboom.nlFotoredactie, 01-08-2022
Al sinds 2013 plaatst Linda HS gedichten op onze site. Haar dichtbundel met deze gedichten is nu uitgegeven. De gedichten zijn veelzijdig en gaan over het leven en "overleven."
Haar dichtbundel heet: "Alles draait toch om het leven!" en is te verkrijgen bij boekscout.nl onder haar naam Linda Schoemaker.Boekenredactie, 01-08-2022
Schrijver en dichter Remco Campert op 92-jarige leeftijd overleden.
Remco Campert is een van de belangrijke auteurs van Nederland. Hij schreef onder veel ander werk Het leven is vurrukkulluk (1961), Liefdes Schijnbewegingen (1963), Tjeempie! of Liesje in Luiletterland (1968) en Tot Zoens (1986).
Het werk van de schrijver wordt gekenmerkt door een licht ironische toon. Hij schreef honderden romans, verhalen, columns en gedichten, waarvan een vijftigtal gedichten te lezen is op onze site.
www.gedichten.nl/schrijver/Remco+Campert
Redactie, 05-07-2022
Het gedicht 'HAAST VERBORGEN', dat inzender Han Messie op 6 november 2012 op onze site heeft geplaatst, is het fotogedicht van juli 2022 geworden op de uitgebreide natuursite van de fotografen Mira Diels en Dick Hoogenboom.
Surf er in deze zomermaand juli (waarin de natuur straalt) heen via de maandrubrieken en bewonder ook elders op deze site het fraaie werk van deze twee fotografen!
htts://www.dickenmirahoogenboom.nlFotoredactie, 01-07-2022
Bezig met laden
Meer laden...