inloggen

Sfinx bier

snelsonnet
2.5 met 2 stemmen aantal keer bekeken 83
't Was al bekend bij de Egyptenaren,
een biertje op z'n tijd is niet zo slecht.
Ik lees dat de Gezondheidsraad nu zegt:
'Let wel, de alcohol zit vol gevaren!'…

Juli

gedicht
3.1 met 8 stemmen aantal keer bekeken 6.553
Het juliet heftig, een zon morst vlokkig
zijn licht in de korf van je schoot.

Het fruit moet nog meuken…

Bezige bij

netgedicht
3.0 met 1 stemmen aantal keer bekeken 6
Op de bloemblaadjes
zoekt de bij het zoete goud
tot de zomer zwijgt
CB1 juli 2026Lees meer >

Tocht

hartenkreet
3.0 met 1 stemmen aantal keer bekeken 14
In een barre tocht reden jonge krijgsheren voorop
Bewapend met zwaard en paard, eer was hun alles waard
Er werd gevochten om land, doch zonder verstand
Het bloed van de vijand werd vergoten en weggespoeld in sloten.…

ONWEDER

poëzie
3.0 met 8 stemmen aantal keer bekeken 1.958
De lucht is zwart, en sluit een enge kring
Van wolken om het aardrijk heen,
En pakt zich zwijgend meer en meer op één.
Geen enkel koeltje geeft verademing;…

Laatste nieuws:

A. Roland Holstprijs voor Hester Knibbe

De dichteres Hester Knibbe heeft de A. Roland Holstprijs voor vernieuwende poëzie gewonnen. De prijs zal haar op 23 mei as. in Bergen uitgereikt worden.
Nieuws Redactie, 08-05-2009
Libris Literatuurprijs voor Dimitri Verhulst

Maandagavond 11 mei 2009 is de Libris Literatuurprijs uitgereikt aan Dimitri Verhulst voor zijn boek 'Godverdomse dagen op een godversomse bol'. Het boek laat op kritische manier de ontwikkeling van de mens van oorsprong tot heden zien. Het boek werd door de uitgever gratis in een oplage van 320.000 exemplaren bij het blad HUMO verspreid.
Nieuws Redactie, 08-05-2009
Martin Bril overleden

Schrijver, dichter en columnist Martin Bril is woensdag op 49-jarige leeftijd in zijn woonplaats Amsterdam overleden. Hij leed aan kanker. Dat maakte de Volkskrant, waarvoor hij columns schreef, bekend.

Schrijver Martin Bril kreeg een dag voor zijn overlijden de Bob den Uyl Prijs voor zijn boek 'De kleine keizer'. voor het beste Nederlandstalige reisboek uit het afgelopen kalenderjaar.

Bril beschrijft in het boek zijn fascinatie voor Napoleon Bonaparte aan de hand van een reis die onder meer leidde langs slagvelden in Tsjechië, Italië en Polen, de geboortegrond van de keizer, antiquariaten en tientallen musea.


Nieuws Redactie, 23-04-2009
Prijs voor Ted van Lieshout

Het bestuur van de Stichting P.C. Hooft-prijs voor Letterkunde heeft op 20 april 2009 besloten de Theo Thijssen-prijs 2009, een driejaarlijkse oeuvreprijs bestemd voor een schrijver van kinder-en jeugdliteratuur, toe te kennen aan Ted van Lieshout (*1955, Eindhoven). De prijs wordt in september uitgereikt in het Letterkundig Museum.

De jury bekroont van Lieshout omdat: '... in zijn poëzie eenvoudige woorden een heel speciale betekenis krijgen en dat maakt het lezen van zijn gedichten tot een belevenis. Alledaagse dingen worden vaak op originele wijze verwoord. Van Lieshout speelt met woorden, weegt ze af, laat overbodige taal weg, biedt hoop en roept indringende beelden op'.


Nieuws Redactie, 22-04-2009
Meer laden...