Blablabla
snelsonnet
4.7 met 10 stemmen
51 Waar ik me bij dat voetbal zo aan stoor -
En ik ben oud genoeg om dat te vinden:
Alsof de match verslagen wordt voor blinden,
Dat lult de hele tijd aan één stuk door.…
Zomermiddag
gedicht
4.0 met 1 stemmen
4.743 De mens wordt groter en het land wordt kleiner.
Het gaat naar de middag en de zon
is de hevigste man in de streek en tussen de bomen
waar twee roodgeruite jongedochters komen…
Onbelangrijk
netgedicht
Er is nog niet op deze inzending gestemd.
13 kun mij missen.
dat hoort zo
kinderen groeien
liefdes veranderen…
Metende vergelijking
hartenkreet
Er is nog niet op deze inzending gestemd.
8 Mensen, wat een gezeur.
Zelfs de hangijzers aan de deuren
schreeuwen, open, ga open.
Er wordt gemeten aan de leegte…
Sanctissima virgo
poëzie
5.0 met 2 stemmen
1.297 't Was bladstil, en een lauwe loomheid lag
En woog op beemd en dorre wei, die dorstten;
Zwaar zeeg en zonder licht een vale dag
Uit wolken, die gezwollen onweer torsten.…
Laatste nieuws:
Hugo Claus overleden
Hugo Maurice Julien Claus (Brugge, 1929 -
Antwerpen, 2008) was een Vlaams dichter, schrijver, schilder, filmmaker en tevens de meest bekroonde auteur uit het Nederlandse taalgebied.
Het werk van Hugo Claus is zeer divers van karakter en van kwaliteit. Het tragische, verhevene, klassieke mengt zich met het banale, burleske en obscene. Terugkerende thema's zijn: de liefde voor de moeder, de haat tegen de (afwezige) vader, het schuldgevoel door het katholieke geloof, en Vlaanderen in en na de oorlog. Uit zijn latere werk spreekt vooral sociale geëngageerdheid.
Nieuws Redactie, 20-03-2008
Jan Eijkelboom overleden
Op 28 februari 2008 is de dichter Jan Eijkelboom in zijn woonplaats Dordrecht overleden. Eijkelboom, die behalve dichter ook vertaler en journalist was, publiceerde Eijkelboom de laatste dertig jaar van zijn leven poëzie. 'Wat blijft komt nooit terug' (1979), 'De Gouden Man' (1982) en 'Kippevleugels' (1991) zijn de titels van veelgeprezen bundels.
Hij werd voor zijn werk onderscheiden met onder meer de Anna Blamanprijs, de Jan Campertprijs en de Herman Gorterprijs. Jan Eijkelboom was de eerste bezoldigde stadsdichter van Nederland.
Nieuws Redactie, 29-02-2008
Helaas was de site gedurende twee dagen uit de lucht, omdat de server bij de provider het begeven had.
Onze verontschuldigingen voor het ongemak.
Er kunnen bijdragen en illustraties verloren zijn gegaan. Helaas.Webbeheer, 19-09-2007
De redactie kijkt uit naar een redacteur/ redacteuren die de hartenkreten wil(len) gaan 'scannen' en plaatsen.
We denken b.v. aan leraren Nederlands - met affiniteit met de (amateur)dichtkunst - die met pensioen zijn en daar nu tijd voor hebben.
Richt je mailtje tot info@gedichten.nl: dank!Redactie, 24-05-2007
Bezig met laden
Meer laden...