inloggen

Emancipatie

snelsonnet
3.0 met 4 stemmen aantal keer bekeken 60
De mannen mogen niet naar vrouwen fluiten,
Als je dat doet, dan ben je een seksist.
Je mag alleen - alsof je dat niet wist -,
Maar kíjken naar hun borsten, billen, kuiten.…

Kersen

gedicht
3.8 met 4 stemmen aantal keer bekeken 5.141
Gewassen kersen liggen niet erg lang
zo kriskras door elkaar op 't glazen schaaltje.
Ik pak er een bij 't steeltje, die een staaltje
van hangen weergeeft met subliem gehang.…
Jan Kal24 juni 2026Lees meer >

Hertenjacht

netgedicht
Er is nog niet op deze inzending gestemd.aantal keer bekeken 4
Duizend plus duizend is het aantal
herten dat bijkans onhoorbaar
door mijn hoofd heen dendert
Ik zou er een paar willen schieten…
Jurjen24 juni 2026Lees meer >

'T IS GEEN FEEST VOOR HET BEEST!!!

hartenkreet
Er is nog niet op deze inzending gestemd.aantal keer bekeken 15
En dan duidt mijn man
op onze bruinharige hond
onze labrador van 10
Mika met z'n lieve snuit…

MOLME BOOM

poëzie
4.0 met 2 stemmen aantal keer bekeken 1.713
Wie zal 't u aanzien
die leproos van voet
diep met uw wortels
in verrotting wroet…

Laatste nieuws:

Naar aanleiding van klachten over ten onrechte gegeven cijfers hebben we een nieuw systeem geïntroduceerd waarbij je je eerst moet inloggen om een cijfer te kunnen geven.
We hopen hierdoor een beter zicht te krijgen op wie het cijfersysteem probeert te ondermijnen waarna we eventueel een passende maatregel kunnen nemen.
Een aantal gegeven cijfers waarbij gerede twijfels bestonden hebben we laten verwijderen.
Redactie, 18-07-2012
De populaire dichter en schrijver Rutger Kopland (77) is in zijn woonplaats Glimmen overleden.
Rutger Kopland is het pseudoniem van de in 1934 geboren R.H. van den Hoofdakker.
In 1966 debuteerde Kopland met de bundel Onder het vee. In 1988 won hij de P.C. Hooft-prijs voor zijn gehele oeuvre en tien jaar later de VSB Poëzieprijs.
Ook ontving hij twee eredoctoraten, voor zowel zijn kunst als zijn wetenschappelijke prestaties. Kopland was psychiater, gespecialiseerd op het gebied van depressies.
Ooit werd Kopland uitverkoren als Dichter des Vaderlands, maar hij liet die eer aan zich voorbij gaan.
Ook paste hij voor een koninklijke onderscheiding. ''Mensen die krom liggen voor het buurthuis of zich belangeloos inzetten voor de lokale sportclub verdienen een lintje", zei Kopland in 2005. ''Kunstenaars moeten daar buiten blijven. Die hebben hun eigen circuit waarin mensen geëerd worden. Wat dat betreft heb ik zelf geen klagen".
Redactie, 15-07-2012
Net als het tabblad poëzie is ook het tabblad gedichten gedurende de vakantieperiode gesloten.
Van 15 juli tot 1 september a.s. wordt er dagelijks geen nieuwe bijdrage geplaatst. Uiteraard blijven de geplaatste gedichten wel te lezen.
Wij wensen onze lezers een mooie tijd.

Redactie tabblad Gedichten.
redactie, 12-07-2012
Dichter en schrijver Gerrit Komrij is 5 juli op de relatief jonge leeftijd van 68 jaar overleden. Hij was al geruime tijd ziek. Hij overleed in het Lieve Vrouwe Gasthuis in Amsterdam.

Komrij, geboren in Winterswijk in 1944, maakte naam als dichter en schrijver, bloemlezer, vertaler en criticus. Van 2000 tot 2004 was hij Dichter des Vaderlands. Hij stond bekend als vlijmscherp polemist en gold als een van de kleurrijkste figuren uit de Nederlandse literatuur.
Hoofdredactie, 06-07-2012
Meer laden...