Hitte
snelsonnet
2.9 met 14 stemmen
67 Vanwege ongebruikelijke hitte
De zomerzon die onbarmhartig straalt
Heeft men het hitteplan van stal gehaald
Men heeft uw welzijn namelijk hoog zitten…
Tuin II
gedicht
3.6 met 20 stemmen
12.977 Dit is het heden, ik zie het, ik zit hier:
voor het raam en zie het heden waarnaar
ik ben teruggekeerd, naar wat er altijd
geweest is - al die tijd waarin ik er niet was…
‘Ik heb het te druk om dichter te zijn’
netgedicht
2.8 met 5 stemmen
97 Ik heb het te druk om dichter te zijn
Want dat vraagt tijd om goed na te denken,
Dus niet drinken, maar te staren naar wijn,
Ook geen halfjes, doch vol aandacht schenken:…
De stem onder de huid
hartenkreet
Er is nog niet op deze inzending gestemd.
31 Zij eisen geen kansel, geen marmeren steen,
geen priesterhand die hun taal verklaart.
Schuif de tolken opzij.
De grond spreekt stroef maar rechtstreeks,…
Meer niet
poëzie
4.0 met 8 stemmen
1.788 Ze was een kleine koningin
En gaf met gracielijke zin
Haar mooiste siertjes en haar pronkjes
Haar liefste lachjes en haar lonkjes…
Laatste nieuws:
In memoriam Menno Wigman
Geschokt zijn wij door het overlijden op 1 februari jl. van de dichter Menno Wigman. Wigman (51), wiens werk regelmatig op onze site te lezen was, wordt geroemd als 'een van de grootste dichters van ons taalgebied'. Zijn werk is vertaald in het Engels, Frans en Duits. Hij was stadsdichter van o.m. Amsterdam en ontving in 2015 de A. Roland Holstprijs voor zijn hele werk.
Zijn laatste bundel 'Slordig met geluk' is genomineerd voor de Ida Gerhardt Poëzieprijs 2018. De winnaar daarvan wordt op 17 maart as. bekend gemaakt.Redactie, 02-02-2018
Marije Langelaar wint Awater poëzieprijs 2017
De tiende Awater poëzieprijs werd op 20 januari jl. uitgereikt aan Marije Langelaar voor haar bundel VONKT.
Na de Jan Camper-prijs 2017 en deze prijs van het tijdschrift Awater,is Langelaar met VONKT ook genomineerd voor de VSB poëzieprijs 2018.Redactie, 23-01-2018
Gouden Ganzenveer 2018 voor dichteres Antjie Krog
De Gouden Ganzenveer 2018 is toegekend aan de Zuid-Afrikaanse dichteres Antjie Krog. Juryvoorzitter Gerdi Verbeet maakte dit 13-1-2018 bekend in het radioprogramma De Taalstaat.
De Academie De Gouden Ganzenveer eert Antjie Krog (1952) als een bijzondere en veelzijdige dichteres, als een uitzonderlijk integer schrijfster en journaliste, en als een begenadigd performer van haar eigen werk.
De prijsuitreiking vindt plaats op donderdag 19 april a.s. in Amsterdam. Redactie, 14-01-2018
Dichter Alfred Schaffer wint Charlotte Köhler-prijs
Dichter Alfred Schaffer ontvangt de Charlotte Köhler Prijs voor zijn bundel Mens Dier Ding (De Bezige Bij). De prijs van 15.000 euro wordt op acht december uitgereikt.
De bundel werd eerder genomineerd voor de VSB Poëzieprijs 2015 en bekroond met de Awater Poëzieprijs 2014 en de Paul Snoekprijs 2016.Redactie, 27-11-2017
Bezig met laden
Meer laden...