inloggen

Istanbul

snelsonnet
4.5 met 6 stemmen aantal keer bekeken 73
Een weekje Istanbul: genieten hoor,
Van de moskeeën en hun minaretten.
Maar het verkeer houdt zich niet aan de wetten,
Het raast en racet en toetert almaar door.…
Wim Overweg6 november 2025Lees meer >

Wat grootvader wist

gedicht
2.6 met 55 stemmen aantal keer bekeken 19.353
Wat grootvader wist, is hij wel vergeten,
maar spelen kan hij nog.
Wanneer hij de kamer door de ene deur verlaat
om een seconde later…
Erik Metsue6 november 2025Lees meer >

Chiromantie

netgedicht
3.0 met 1 stemmen aantal keer bekeken 17
Zij nam mijn hand bezag de lijnen dwars en krom
Je hartlijn klopt je hoofdlijn is verward
Je lotslijn spelt nog een lang leven voor
Met tal van wisselvalligheden Maar ik kom…

Wanneer het licht vergeet!

hartenkreet
3.0 met 2 stemmen aantal keer bekeken 17
Aan zielepoten
met een glimlach als pleister
op gebroken trots.…

Vooruitzicht

poëzie
3.6 met 7 stemmen aantal keer bekeken 3.359
Over enkele dagen
zal het verleden zijn.
om te vergeten
zal ik mij overgeven…

Laatste nieuws:

Het gedicht 'Grootgrutto's', dat wijlen Albert Weijman op 30 september 2016 op onze site heeft geplaatst, is het fotogedicht van juni 2023 geworden op de gevarieerde natuursite van de fotografen Mira Diels en Dick Hoogenboom.

Surf er in deze eerste zomermaand heen via de maandrubrieken en ga ook elders op die site kijken voor indrukwekkende foto's der natuur!

htts://www.dickenmirahoogenboom.nl
Fotoredactie, 01-06-2023
Het gedicht 'De natuur', dat inzender Dick Voogd op 1 juli 2019 op onze site heeft geplaatst, is het fotogedicht van mei 2023 geworden op de gevarieerde natuursite van de fotografen Mira Diels en Dick Hoogenboom.

Surf er in deze bloeimaand heen via de maandrubrieken en ga ook elders op die site kijken voor indrukwekkende foto's der natuur!

htts://www.dickenmirahoogenboom.nl
Fotoredactie, 02-05-2023
De dichteres Iduna Paalman (Rolde, 1991) heeft met haar bundel 'Bewijs van bewaring' de J.C. Bloem-poëzieprijs gewonnen.

De J.C. Bloem-poëzieprijs is een tweejaarlijkse bekroning voor de tweede geschreven bundel van een Nederlandstalige dichter met als doel dat de continuïteit van het dichterlijke talent gepromoot wordt. Aan de onderscheiding is een geldbedrag van 2500 euro gekoppeld, beschikbaar gesteld door de gemeente Steenwijkerland, waar de dichter Jacques Bloem (1887-1966) de laatste jaren van zijn leven heeft gesleten.
Redactie, 22-04-2023
Het gedicht 'waterval', dat inzender Johan Grave op 16 juni 2002 op onze site heeft geplaatst, is het fotogedicht van april 2023 geworden op de gevarieerde natuursite van de fotografen Mira Diels en Dick Hoogenboom.

Surf er in deze paasmaand heen via de maandrubrieken en ga ook elders op die site kijken voor ontroerende foto's der natuur!

htts://www.dickenmirahoogenboom.nl
Fotoredactie, 01-04-2023
Meer laden...