inloggen

Artikel 23

snelsonnet
5.0 met 1 stemmen aantal keer bekeken 15
Na één mislukte poging in Almere
Wordt nu opnieuw zo’n schooltje opgezet
De overheid betaalt, dat is de wet
Men houdt bijzonder onderwijs in ere…

De echte Bakker

gedicht
4.0 met 2 stemmen aantal keer bekeken 2.820
Bakker Coeck bakt grote taarten,
groter nog dan bakker Schmull.
Maar Schmull zijn taarten smaken beter
dus die Coeck is toch een prul.…

Scherven van een storm

netgedicht
2.0 met 5 stemmen aantal keer bekeken 54
Donkere wolken
tussen de stilte van licht
breekt nog niets open
Scherven van een…
CB27 juni 2026Lees meer >

Aarzelend schijnsel

hartenkreet
Er is nog niet op deze inzending gestemd.aantal keer bekeken 3
De zaklamp was een kleine toren in het gras, alsof zij voor de duisternis geschapen was. Zij kende geen gisteren, geen later, geen besluit, en zond haar schraal en aarzelend schijnsel uit.
Het donker onttrok zich. Het schijnsel bleef bestaan. Het dreef als bleke adem achter de maan. Het rustte op de grassen en het veld, als licht dat zich aan geen verstommen meldt.
In haar zwijgende en verstilde kring lag het gras in weerloze ontvouwing. Het licht reikte verder dan de tijd vermocht en zweeg…

Op de top

poëzie
4.0 met 1 stemmen aantal keer bekeken 1.000
Lig daar, mijn wandelstaf! Hier is de top,
En met de blauwe wolkjes, die er krullen
Rijst uit het dal de rust naar boven op,
Waar zich het wolkloos ruim mee schijnt te vullen;…

Laatste nieuws:

Net als het tabblad poëzie is ook het tabblad gedichten gedurende de vakantieperiode gesloten.
Van 15 juli tot 1 september a.s. wordt er dagelijks geen nieuwe bijdrage geplaatst. Uiteraard blijven de geplaatste gedichten wel te lezen.
Wij wensen onze lezers een mooie tijd.

Redactie tabblad Gedichten.
redactie, 12-07-2012
Dichter en schrijver Gerrit Komrij is 5 juli op de relatief jonge leeftijd van 68 jaar overleden. Hij was al geruime tijd ziek. Hij overleed in het Lieve Vrouwe Gasthuis in Amsterdam.

Komrij, geboren in Winterswijk in 1944, maakte naam als dichter en schrijver, bloemlezer, vertaler en criticus. Van 2000 tot 2004 was hij Dichter des Vaderlands. Hij stond bekend als vlijmscherp polemist en gold als een van de kleurrijkste figuren uit de Nederlandse literatuur.
Hoofdredactie, 06-07-2012
Zwerfbundels

Een van onze inzenders is een leuke actie begonnen om bundels uit te wisselen:
zie www.gedichten.nl/forum/
Redactie, 28-06-2012
Gratis bundel van Daan de Ligt

De gedichtenbundel van Daan de Ligt ‘Oude Nozem’ is via zijn weblog ( daandeligt.blogse.nl ) gratis te downloaden. Van die mogelijkheid wordt al gretig gebruikgemaakt. In deze bundel zijn veel gedichten opgenomen die ook al op Gedichten.nl zijn gepubliceerd.
Leuk nieuws dus voor jou als bezoeker van onze site!
Redactie, 31-05-2012
Meer laden...