Zero Points
snelsonnet
Er is nog niet op deze inzending gestemd.
16 Er klinkt een liefdesliedje uit een land,
Dat zich bedreigd voelt door de Palestijnen,
En liever al zijn buren ziet verdwijnen,
Actief neemt Israël die zaak ter hand.…
visser van ma yuan
gedicht
5.0 met 2 stemmen
11.578 onder wolken vogels varen
onder golven vliegen vissen
maar daartussen rust de visser
golven worden hoge wolken…
De stille beuk
netgedicht
Er is nog niet op deze inzending gestemd.
20 Ik ben een eenzame beuk,
In een woud dat nooit zwijgt.
Omringd door stammen die fluisteren,
Groen van hoop, goud van tijd.…
Scherven van jouw storm
hartenkreet
4.0 met 2 stemmen
459 Terwijl de klok opnieuw 12 uur slaat,
Razen jouw woorden door de kamer.
Als een storm die geen richting heeft.
Ze halen het vuil onder mijn nagels vandaan.…
Kent iemand dat gevoel: 't is geen verdriet
poëzie
4.6 met 17 stemmen
2.455 Kent iemand dat gevoel: 't is geen verdriet,
'T is geen geluk, geen menging van die beiden;
'T hangt over je, om je, als wolken over heiden,
Stil, hoog, licht, ernstig; ze bewegen niet.…
Laatste nieuws:
Allang geen kind meer
Van Jan Boerstoel verscheen bij uitgeverij Prometheus de bundel 'Allang geen kind meer'.
De bundel, met 65 teksten, werd uitgegeven ter gelegenheid van de 65e verjaardag van de auteur.
Jan Boerstoel schreef liedjes voor Adèle Bloemendaal, Youp van ’t Hek, Jasperina de Jong, Frans Halsema, Karin Bloemen en vele, vele anderen. Eigenlijk kent iedereen wel een nummer van Jan Boerstoel, zonder misschien te weten dat het van hém is. Nieuws Redactie, 03-12-2009
Tjitske Jansen wint de Anna Bijns Prijs voor Koerikoeloem
De dichteres Tjitske Jansen, die met 'Het moest maar eens gaan sneeuwen' in 2003 overdonderend debuteerde, heeft de Anna Bijns Prijs voor vrouwelijke dichters gewonnen. Ze krijgt de prijs voor haar tweede bundel 'Koerikoeloem', waarin ze met 'afstand en precisie' kijkt naar haar eigen geschiedenis.
Nieuws Redactie, 14-11-2009
Peter Verhelst wint Gouden Griffel
De Vlaamse dichter Peter Verhelst (1962) heeft op het kinderboekenbal de Gouden Griffel 2009 gekregen voor zijn boek "het geheim van de keel van de nachtegaal". Het was zijn eerste kinderboek. Carl Cneut voorzag het boek van prachtige illustaties. Het geheim van de keel van de nachtegaal krreg al eerder een groot aantal prijzen.Nieuws Redactie, 07-10-2009
Christine D'Haen overleden
De Vlaamse schrijfster en dichteres Christine D'haen is donderdag op 85-jarige leeftijd overleden in haar woonplaats Brugge. Zij geldt als een gepassioneerde en erudiete auteur noemt.
Christine D'haen werd onderscheiden met onder meer de Prijs der Nederlandse Letteren (1992), de Henriëtte de Beaufortprijs (1989 en 2007) en de Dirk Martensprijs (2007).
Zij studeerde Germaanse filologie in Gent en vervolgde haar studie in Amsterdam en Edinburgh. In 1958 verscheen haar eerste dichtbundel. Ook schreef ze autobiografische fictie en een biografie van Guido Gezelle.
Nieuws Redactie, 05-09-2009
Bezig met laden
Meer laden...