inloggen

Zero Points

snelsonnet
Er is nog niet op deze inzending gestemd.aantal keer bekeken 48
Er klinkt een liefdesliedje uit een land,
Dat zich bedreigd voelt door de Palestijnen,
En liever al zijn buren ziet verdwijnen,
Actief neemt Israël die zaak ter hand.…

visser van ma yuan

gedicht
5.0 met 3 stemmen aantal keer bekeken 11.582
onder wolken vogels varen
onder golven vliegen vissen
maar daartussen rust de visser
golven worden hoge wolken…

De stille beuk

netgedicht
3.0 met 1 stemmen aantal keer bekeken 24
Ik ben een eenzame beuk,
In een woud dat nooit zwijgt.
Omringd door stammen die fluisteren,
Groen van hoop, goud van tijd.…

Scherven van jouw storm

hartenkreet
4.0 met 2 stemmen aantal keer bekeken 459
Terwijl de klok opnieuw 12 uur slaat,
Razen jouw woorden door de kamer.
Als een storm die geen richting heeft.
Ze halen het vuil onder mijn nagels vandaan.…

Kent iemand dat gevoel: 't is geen verdriet

poëzie
4.6 met 17 stemmen aantal keer bekeken 2.457
Kent iemand dat gevoel: 't is geen verdriet,
'T is geen geluk, geen menging van die beiden;
'T hangt over je, om je, als wolken over heiden,
Stil, hoog, licht, ernstig; ze bewegen niet.…

Laatste nieuws:

Simon Vinkenoog overleden.

Vanmorgen is in een ziekenhuis in zijn woonplaats Amsterdam de dichter Simon Vinkenoog overleden.

Vinkenoog, die 18 juli 81 jaar zou worden, is het meest bekend als dichter en prozaschrijver. Zijn eerste dichtbundel Wondkoorts verscheen in 1950. Sindsdien schreef hij meer dan dertig boeken.

In 2004 werd hij benoemd tot dichter des Vaderlands. In 2008 schreef Vinkenoog nog een eerbetoon aan de stad Amsterdam: Amdam/madmaster.

Nieuws Redactie, 12-07-2009
A. Roland Holstprijs voor Hester Knibbe

De dichteres Hester Knibbe heeft de A. Roland Holstprijs voor vernieuwende poëzie gewonnen. De prijs zal haar op 23 mei as. in Bergen uitgereikt worden.
Nieuws Redactie, 08-05-2009
Libris Literatuurprijs voor Dimitri Verhulst

Maandagavond 11 mei 2009 is de Libris Literatuurprijs uitgereikt aan Dimitri Verhulst voor zijn boek 'Godverdomse dagen op een godversomse bol'. Het boek laat op kritische manier de ontwikkeling van de mens van oorsprong tot heden zien. Het boek werd door de uitgever gratis in een oplage van 320.000 exemplaren bij het blad HUMO verspreid.
Nieuws Redactie, 08-05-2009
Martin Bril overleden

Schrijver, dichter en columnist Martin Bril is woensdag op 49-jarige leeftijd in zijn woonplaats Amsterdam overleden. Hij leed aan kanker. Dat maakte de Volkskrant, waarvoor hij columns schreef, bekend.

Schrijver Martin Bril kreeg een dag voor zijn overlijden de Bob den Uyl Prijs voor zijn boek 'De kleine keizer'. voor het beste Nederlandstalige reisboek uit het afgelopen kalenderjaar.

Bril beschrijft in het boek zijn fascinatie voor Napoleon Bonaparte aan de hand van een reis die onder meer leidde langs slagvelden in Tsjechië, Italië en Polen, de geboortegrond van de keizer, antiquariaten en tientallen musea.


Nieuws Redactie, 23-04-2009
Meer laden...