inloggen

Niet heur streken

snelsonnet
3.0 met 4 stemmen aantal keer bekeken 67
Natuurlijk, ze zijn rechts, zelfs extremistisch
Ook met een nieuwe leider aan het roer
Ontstaat nog altijd evenveel rumoer
Ze zijn en blijven in de kern fascistisch…

Uitvaart

gedicht
5.0 met 2 stemmen aantal keer bekeken 12.395
Zo'n tien jaar terug voor haar gevallen;
het duurde maar een maand of drie.
Toen kwamen drank en jaloezie
en achterklap de boel vergallen.…

Kristalpaleis

netgedicht
3.9 met 9 stemmen aantal keer bekeken 123
In een aqua blauwe
ondiepe stroming galopperen zij
briesend en dravend door ‘t getij
Staartje in staartje, altijd trouw…

ALS EEN LEVEN STOPT, JOUW LEVEN STOKT!!

hartenkreet
2.0 met 1 stemmen aantal keer bekeken 39
Je kent het leven door en door, je bent al op leeftijd
je leeft het leven door en door en hebt het doorgegeven
je bent niet voor 1 gat te vangen, doch emoties zijn je niet vreemd
dus soms kan je even niet door, een doodlopende weg!…

Herdenking.

poëzie
3.3 met 34 stemmen aantal keer bekeken 4.398
Wij schuilden onder dropplend lover,
Gedoken aan de plas;
De zwaluw glipte 't weivlak over,
En speelde om 't zilvren gras;…

Laatste nieuws:

Dr. Jesse Dorrestijn heeft gedichten van Hans Lodeizen op muziek gezet. Aangezien het een toegankelijke manier is om met de gedichten in aanraking te komen hier een link naar deze gedichten op muziek.

www.jessedorrestijn.nl/hans-lodeizen.php
Redactie, 02-03-2020
Het gedicht 'De natuur', dat Jolijn van Rijn 18-09-2016 op onze site heeft geplaatst, is het fotogedicht van maart 2020 geworden op de fraaie natuursite van Mira Diels en Dick Hoogenboom.

Ga er heen en laat je opnieuw verrassen!
htts://www.dickenmirahoogenboom.nl
Fotoredactie, 01-03-2020
DE FEESTELIJKSTE BUNDEL VAN HET JAAR!

Deze maand, februari 2020, is "Er is light! Tien jaar gebonden" uitgekomen, een feestelijke jubileumbundel uitgegeven ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van "Het vrije vers", het enige Nederlandse podium voor light verse en gebonden gedichten.

De bijzondere bloemlezing bevat het beste, mooiste en geestigste werk dat in het afgelopen decennium op Het vrije vers is gepubliceerd. Aan de 184 pagina’s tellende bundel droegen 65 dichters bij, zowel de crème als de crème de la crème van light verse, waaronder Ivo de Wijs, Drs. P, Patty Scholten, Jaap van den Born, Driek van Wissen en Frank van Pamelen. Aan de bundel hebben ook sonnettiers van gedichten.nl bijgedragen!

"Er is light!" is als paperback en als hardcover verkrijgbaar. De paperback is bij elke boekhandel te bestellen en bij mijnbeststeller.nl, de hardcover uitsluitend bij mijnbestseller.nl

Paperback ISBN: 9 789463 986243, € 17,55
Hardcover ISBN: 9 789463 986441, € 20,55


J.C.

Als speler stond je liever aan zijn kant,
Zijn dribbelen, zijn pass, zijn dirigeren,
Zijn juichen, zijn betweterig beweren,
Met Johan sterft een stukje Nederland.

Geliefd als sportman en om wie hij was,
Nu treurt de voetbalfan, en treurt het gras.

(Coenraedt van Meerenburgh)
Redactie, 22-02-2020
Van Evert de Boer verscheen bij Boek-scout de bundel "Dit doe ik ook nog".
Het boekje kan besteld worden bij: uitgever Boek-Scout / Bol.com / of via de link op de homepage van zijn website: www.evertdeboerkunstschilder.nl

"Als mooie stapstenen kunnen de gedichten van Evert worden gezien. De teksten geven houvast en voelen vertrouwd aan. Je stapt of springt met dat gevoel van gedicht naar gedicht en plots bereik je een overkant... Je wist niet dat het bestond. Een wandelpad waar stilte is met gefilterd zonlicht tussen de begroeiing. Je wil er graag nog even blijven, en als de tijd ontbreekt weet je zeker, ik kom terug; want er zijn meer paden en stenen om een overzijde te bereiken. De wereld van kinderen, mensen met wensen en hun dromen, natuur en de dieren. Een landschap om nooit te vergeten, je voelt je overal thuis."
Redactie, 27-01-2020
Meer laden...