Strafschop
snelsonnet
5.0 met 1 stemmen
9 “Oranje” moet je steeds maar weer vertellen
Van hoe of je precies een strafschop neemt:
Getrippel bij de aanloop oogt al vreemd,
Met hupjes moet je je niet aan gaan stellen.…
Rolstoel
gedicht
3.3 met 19 stemmen
8.458 Wolken voorbijdrijvend in rookgetint glas.
Aan de voet van de doorzichtige kolom
verkoopt zich het laatste nieuws:
de invalide werd middenin het gezicht geschopt…
avond
netgedicht
Er is nog niet op deze inzending gestemd.
5 van heel ver
de zachte zang
van een merel
opgaand in z’n…
Tocht
hartenkreet
3.0 met 1 stemmen
31 In een barre tocht reden jonge krijgsheren voorop
Bewapend met zwaard en paard, eer was hun alles waard
Er werd gevochten om land, doch zonder verstand
Het bloed van de vijand werd vergoten en weggespoeld in sloten.…
Billet doux
poëzie
4.6 met 12 stemmen
3.494 Ik wilde een gedicht op een waaier schrijven,
Zodat je de woorden je kunt toewuiven
En de strofen, wanneer je wilt blijven
Mijmren, weer achtloos dicht kunt schuiven.…
Laatste nieuws:
Ellen Warmond (80) overleden
Ellen Warmond is gisteren na een lang ziekbed overleden. Ze is 80 jaar geworden.
De dichteres is bekend van de bundels Warmte, een woonplaats (1961) en Uitzicht op inzicht (1974). Voor het eerste boek ontving ze de Jan Campertprijs.
Ellen debuteerde in 1953 met de bundel Proeftuin, bekroond met de Reina Prinsen Geerligsprijs. De toon van de gedichten week af van die van de toen modieuze Vijftigers.
Haar hele oeuvre is in 1987 bekroond met de Anna Bijns Prijs. Redactie, 29-06-2011
Man bijt hond is het afgelopen seizoen gekomen met de nieuwe rubriek ‘Een gedicht’. Iedere week zag u iemand een favoriet gedicht van een bekende dichter voordragen. De gedichten komen tot leven op locaties die voor de betrokkenen van belang zijn geweest bij de keuze van hun gedicht.
Nu willen wij graag in het nieuwe seizoen doorgaan met deze rubriek en daarom weer deze oproep.
We zoeken mensen die een favoriete dichter of een bepaald gedicht hebben.
Heeft u interesse, bel/mail ons dan
Redactie-annemarie bouwman
035-6719058
annemarie.bouwman@ncrv.nl
www.manbijthond.nl/rubrieken/gedichtMan bijt hond, 13-06-2011
Nieuw: dichtbundels in boekvorm uitgeven via Gedichten.nl
Vanaf vandaag is het mogelijk om je gedichten te bundelen en in boekvorm te publiceren. Het publiceren van je bundel is kosteloos, neemt relatief weinig tijd in beslag en de kosten van een boek zijn laag. Via een aantal eenvoudige stappen publiceer je je bundel professioneel, daarnaast wordt je in de marketing en verkoop van je bundel een scala aan mogelijkheden geboden. De marges voor de schrijver zijn behoorlijk en variëren van 25% tot 50%! Er is zelfs de mogelijkheid om een ISBN nummer aan te vragen. Uiteraard behoren ook e-boeken tot de standaard mogelijkheden.
Het bundelen van je mooiste, beste, meest ontroerende gedichten in een boek is een leuk persoonlijk cadeau voor familie, vrienden, collegae, maar je bundel kan ook worden verkocht aan iedereen die erin is geïnteresseerd. Die mogelijkheid is nu enkele muisklikken van je verwijderd.
Wij hebben met deze mogelijkheid de service die wij bieden in belangrijke mate uitgebreid. Wij zulle dan ook met trots alle gebruikers van onze site per mail in kennis gaan stellen van deze noviteit.Hoofdredactie, 10-05-2011
Zojuist verschenen bij uitgeverij Nijgh & Van Ditmar
De laatste jaren
Driek van Wissen
Op 21 mei 2010 overleed Driek van Wissen.
Hij was de ongekroonde koning van het snelsonnet, het zesregelige gedicht over de actualiteit dat hij sinds 2000 voor www.gedichten.nl schreef.
'De laatste jaren' is een verzameling van de mooiste snelsonnetten inclusief zijn laatste gedicht.
Driek van Wissen (1943-2010) was een dichter in hart en nieren, die in 1987 werd onderscheiden met de Kees Stip Prijs.
In 2003 verschenen zijn verzamelde gedichten, gebundeld in Onverwoestbaar mooi.
In 2005 werd hij verkozen tot Dichter des Vaderlands.
Paperback - € 15,- - ISBN 978 90 388 9402 7Hoofdredacteur, 12-01-2011
Bezig met laden
Meer laden...