Innerlijke stem
snelsonnet
4.0 met 3 stemmen
31 Heel Nederland was zaterdag ontluisterd,
Getuige van een stukje psychisch leed
Omdat in Birmingham Mike Foppen deed
Wat hem door stemmetjes werd ingefluisterd.…
Maan
gedicht
2.0 met 46 stemmen
10.233 De maan als een uit mij gevallen oog,
een iris die te groot was voor mijn kassen.
Het heeft nooit in mijn voorhoofd willen passen.
Ik kon er niets door zien, het leek te hoog.…
Voetafdruk
netgedicht
Er is nog niet op deze inzending gestemd.
5 Dat onze voetafdruk groter is geworden
dan men in de oudheid ooit had kunnen denken,
bezet de kamers van mijn rusteloze geest.
Ik gebruik mijn denken meer dan ik nodig heb,…
Stille duisternis
hartenkreet
Er is nog niet op deze inzending gestemd.
5 Klep, klep, klip en klaar,
Stap voor stap in de verte staar
Naar d’einder in ’t verschiet,
Waar je helemaal niets van ziet,…
Gestorven
poëzie
4.0 met 9 stemmen
2.143 Eerste wake.
Laat mij alleen,
Verstoor de stilte niet;
Ik kan uw woorden,…
Laatste nieuws:
Ed Leeflang
De dichter Ed Leeflang is maandag jl. op 78-jarige leeftijd in Amsterdam overleden.
Hij werkte in de journalistiek en bij een uitgeverij. Nadat hij zijn onderwijsbevoegdheid had gehaald gaf hij les op verschillende scholen.
In 1979 debuteerde hij met 'De Hazen en andere gedichten', een bundel waarvoor hij de Jan Campertprijs ontving. In 1990 kreeg hij de Roland Holstpenning voor zijn hele werk.
Hoewel de officiële poëziecritici enigszins sceptisch waren over zijn werk, was Leeflang zeer geliefd bij zijn lezers.Nieuws Redactie, 23-03-2008
Hugo Claus overleden
Hugo Maurice Julien Claus (Brugge, 1929 -
Antwerpen, 2008) was een Vlaams dichter, schrijver, schilder, filmmaker en tevens de meest bekroonde auteur uit het Nederlandse taalgebied.
Het werk van Hugo Claus is zeer divers van karakter en van kwaliteit. Het tragische, verhevene, klassieke mengt zich met het banale, burleske en obscene. Terugkerende thema's zijn: de liefde voor de moeder, de haat tegen de (afwezige) vader, het schuldgevoel door het katholieke geloof, en Vlaanderen in en na de oorlog. Uit zijn latere werk spreekt vooral sociale geëngageerdheid.
Nieuws Redactie, 20-03-2008
Jan Eijkelboom overleden
Op 28 februari 2008 is de dichter Jan Eijkelboom in zijn woonplaats Dordrecht overleden. Eijkelboom, die behalve dichter ook vertaler en journalist was, publiceerde Eijkelboom de laatste dertig jaar van zijn leven poëzie. 'Wat blijft komt nooit terug' (1979), 'De Gouden Man' (1982) en 'Kippevleugels' (1991) zijn de titels van veelgeprezen bundels.
Hij werd voor zijn werk onderscheiden met onder meer de Anna Blamanprijs, de Jan Campertprijs en de Herman Gorterprijs. Jan Eijkelboom was de eerste bezoldigde stadsdichter van Nederland.
Nieuws Redactie, 29-02-2008
Helaas was de site gedurende twee dagen uit de lucht, omdat de server bij de provider het begeven had.
Onze verontschuldigingen voor het ongemak.
Er kunnen bijdragen en illustraties verloren zijn gegaan. Helaas.Webbeheer, 19-09-2007
Bezig met laden
Meer laden...