Zero Points
snelsonnet
Er is nog niet op deze inzending gestemd.
57 Er klinkt een liefdesliedje uit een land,
Dat zich bedreigd voelt door de Palestijnen,
En liever al zijn buren ziet verdwijnen,
Actief neemt Israël die zaak ter hand.…
visser van ma yuan
gedicht
5.0 met 3 stemmen
11.590 onder wolken vogels varen
onder golven vliegen vissen
maar daartussen rust de visser
golven worden hoge wolken…
De stille beuk
netgedicht
3.0 met 2 stemmen
31 Ik ben een eenzame beuk,
In een woud dat nooit zwijgt.
Omringd door stammen die fluisteren,
Groen van hoop, goud van tijd.…
Solitudo
hartenkreet
4.0 met 1 stemmen
15 Geen strijd van goed
of kwaad
maar lagen waarin
stilte staat…
Kent iemand dat gevoel: 't is geen verdriet
poëzie
4.6 met 17 stemmen
2.462 Kent iemand dat gevoel: 't is geen verdriet,
'T is geen geluk, geen menging van die beiden;
'T hangt over je, om je, als wolken over heiden,
Stil, hoog, licht, ernstig; ze bewegen niet.…
Laatste nieuws:
Ed Leeflang
De dichter Ed Leeflang is maandag jl. op 78-jarige leeftijd in Amsterdam overleden.
Hij werkte in de journalistiek en bij een uitgeverij. Nadat hij zijn onderwijsbevoegdheid had gehaald gaf hij les op verschillende scholen.
In 1979 debuteerde hij met 'De Hazen en andere gedichten', een bundel waarvoor hij de Jan Campertprijs ontving. In 1990 kreeg hij de Roland Holstpenning voor zijn hele werk.
Hoewel de officiële poëziecritici enigszins sceptisch waren over zijn werk, was Leeflang zeer geliefd bij zijn lezers.Nieuws Redactie, 23-03-2008
Hugo Claus overleden
Hugo Maurice Julien Claus (Brugge, 1929 -
Antwerpen, 2008) was een Vlaams dichter, schrijver, schilder, filmmaker en tevens de meest bekroonde auteur uit het Nederlandse taalgebied.
Het werk van Hugo Claus is zeer divers van karakter en van kwaliteit. Het tragische, verhevene, klassieke mengt zich met het banale, burleske en obscene. Terugkerende thema's zijn: de liefde voor de moeder, de haat tegen de (afwezige) vader, het schuldgevoel door het katholieke geloof, en Vlaanderen in en na de oorlog. Uit zijn latere werk spreekt vooral sociale geëngageerdheid.
Nieuws Redactie, 20-03-2008
Jan Eijkelboom overleden
Op 28 februari 2008 is de dichter Jan Eijkelboom in zijn woonplaats Dordrecht overleden. Eijkelboom, die behalve dichter ook vertaler en journalist was, publiceerde Eijkelboom de laatste dertig jaar van zijn leven poëzie. 'Wat blijft komt nooit terug' (1979), 'De Gouden Man' (1982) en 'Kippevleugels' (1991) zijn de titels van veelgeprezen bundels.
Hij werd voor zijn werk onderscheiden met onder meer de Anna Blamanprijs, de Jan Campertprijs en de Herman Gorterprijs. Jan Eijkelboom was de eerste bezoldigde stadsdichter van Nederland.
Nieuws Redactie, 29-02-2008
Helaas was de site gedurende twee dagen uit de lucht, omdat de server bij de provider het begeven had.
Onze verontschuldigingen voor het ongemak.
Er kunnen bijdragen en illustraties verloren zijn gegaan. Helaas.Webbeheer, 19-09-2007
Bezig met laden
Meer laden...