inloggen

Protest

snelsonnet
4.0 met 1 stemmen aantal keer bekeken 64
Het demonstratierecht wordt aangepakt
De burgemeester krijgt meer macht in handen
Zo legt men al te driest gedrag aan banden
Geen mens meer aan het asfalt vastgeplakt…

Wakker worden in de tijd

gedicht
3.5 met 54 stemmen aantal keer bekeken 24.878
Wakker worden in de tijd
als in de fijnste zijde.
Een ochtendvogel
doet een ijzerzaagje na.…

Drinkende en dansende dichters*...

netgedicht
Er is nog niet op deze inzending gestemd.aantal keer bekeken 21
....
Fuck, fuck, fuck
ik wil niet dood, uit
IN MIJN MAND van 5 jaar…

Zelfreflectie

hartenkreet
Er is nog niet op deze inzending gestemd.aantal keer bekeken 22
Je blik fixeert het kleinste, doffe kwaad,
een dwalend stofje
in de iris van de ander.
Je wijst met scherpe vinger,…

Aan de berisper

poëzie
4.3 met 18 stemmen aantal keer bekeken 2.981
Berisper van mijn dicht, dit woord laat ik u weten:
Schaf beter spijs als ik en nodig mij ten eten,
Of neme mijn onthaal, zulk als het is, in 't goe,
Of laat mij ongemoeid, en houd uw snater toe.…

Laatste nieuws:

Leon de Winter wint Schrijversprijs der Brabantse Letteren

Leon de Winter heeft de Schrijversprijs der Brabantse Letteren gewonnen. De in Den Bosch geboren auteur kreeg de prijs afgelopen zondag 15 maart in het Chassé Theater in Breda voor zijn boek Het recht op terugkeer. De Wentelprijs voor het beste jeugdboek ging naar Rob Ruggenberg uit Best met Slavenhaler. De Publieksprijs was voor Het ZonDagboek van Marie-José van der Linden uit Den Bosch.
Nieuws Redactie, 18-03-2009
De redactie van gedichten.nl feliciteert Ramsey Nasr met zijn verjaardag en zijn uitverkiezing tot 'Dichter des Vaderlands!
Hoofdredactie , 28-01-2009
Leesplein met jeugdliteratuur

De Bibliotheken brengen een nieuwe nieuwsbrief uit over jeugdliteratuur. Deze nieuwsbrief is bedoeld voor iedereen die zich bezighoudt met kinderen en boeken. Hiermee willen we mensen attenderen op grote hoeveelheid informatie die LEESPLEIN te bieden heeft zoals: schrijversportretten, keuzelijsten, tips rond voorlezen, nieuwsberichten, theaterproducties, films en luisterboeken.
LEESPLEIN heeft vier pleinen. De informatie is gerangschikt naar leeftijdsgroep.

Meer informatie en aanmelden via leesplein@bureaudn.nl.

Nieuws Redactie, 10-12-2008
Ankie Peypers overleden

De Nederlandse dichteres Ankie Peypers is vrijdag jl. op 80-jarige leeftijd in een ziekenhuis in de Franse stad Cahors overleden.

Peypers woonde sinds jaren in Frankrijk, samen met beeldend kunstenares An Dekker. Ankie Peypers, geboren op 29 september 1928 in Amsterdam, debuteerde in 1946 met de bundel Zeventien, een bundel met zeventien gedichten die zij voor haar zeventiende jaar geschreven had. Sindsdien verschenen er vele dichtbundels, vertalingen en enkele romans van haar. In 1991 kwam er een verzamelbundel van haar poëzie uit: Gedichten 1951-1975.

(Ankie Peypers is op de foto rechts in beeld te zien.)
Nieuws Redactie, 28-10-2008
Meer laden...